Tenis Flash: Trwa początek sezonu w Australii. Nadal wrócił na kort!

Tenis Flash: Trwa początek sezonu w Australii. Djoković już wygrywa
Tenis Flash: Trwa początek sezonu w Australii. Djoković już wygrywaProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

16:52 Rafael Nadal powiedział po swoim pierwszym meczu po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, że to dla niego szczęśliwy dzień. "Musisz odzyskać pewność siebie i swobodę ruchów, co wymaga czasu… Po operacji czasami boisz się wykonać jakiś ruch i musisz odzyskać prędkość, czytanie piłki i (robienie) rzeczy w sposób automatyczny. Potrzebujesz godzin na korcie, godzin na sesjach treningowych, ale jednocześnie godzin na profesjonalnych meczach" - powiedział Hiszpan.

15:38 To się dopiero nazywa na ostrzu noża! W grupie F United Cup wszystkie trzy drużyny miały identyczny bilans pojedynków, poszczególnych meczów, a nawet wygranych setów. O zwycięstwie Norwegii zdecydował procent wygranych gemów, minimalnie wyższy od rywali.

13:43 Udane wejście w 2024 rok dla Magdy Linette. Polka rozegrała pierwszy mecz deblowy z Bernardą Perą w Brisbane, gdzie udało im się awansować do ćwierćfinału. W poniedziałkowym pojedynku o zwycięstwie nad parą Zhu Lin i Wu Fang-Hsien zdecydował super tie-break. Po 82 minutach Polka i Amerykanka wygrały 6:3, 3:6, 10-8.

12:05 Wiemy już, z kim zagrają Iga Świątek i Hubert Hurkacz w kolejnym pojedynku podczas United Cup. Po pokonaniu Brazylii i Hiszpanii polska para stanie naprzeciw chińskiej: Qinwen Zheng i Zhizhen Zhang. Pojedynek rozpocznie się dziś w nocy polskiego czasu.

12:01 Zwycięstwo nad Dominikiem Thiemem było 1069. triumfem singlowym Rafy Nadala. Tym samym o jedną wygraną wyprzedza legendarnego Ivana Lendla. Przed nim już tylko Djoković, Federer i Connors. Jak zareagował na gratulacje 37-latek? "Wow, jak było widać dziś (na korcie), nie byłem świadomy tej statystyki. Miałem dość roboty ze skupieniem się na grze i przypomnieniem sobie, jak się gra na zawodowym poziomie. Były nerwy przed meczem, zresztą również po, przecież nie było mnie tak długo".

11:52 Po zwycięstwie wielki tenisista nie krył wzruszenia. W krótkiej pomeczowej rozmowie podkreślił, że to wyjątkowo istotny moment w karierze. "Szczerze, dziś jest bardzo emocjonalny i ważny dzień. Po jednym z bez wątpienia najcięższych lat w tenisie miałem szansę wrócić, zagrać przy niesamowitej publiczności, w dodatku zagrać na pozytywnym poziomie – jestem po prostu dumny. Dumny wobec siebie, mojego zespołu i rodziny, którzy przy mnie byli każdego dnia".

11:46 W pierwszym secie widzowie oglądali piękną walkę, która otarła się o tie-break. Czwartego breaka na wagę przełamania Rafael Nadal jednak wykorzystał. W drugiej partii wrócił już po swoje, ogrywając Dominika Thiema bez litości. Po wygranej 7:5, 6:1 Hiszpan nie krył ogromnej radości.

10:45 Rafa Nadal (672. ATP) wrócił na kort po rocznej przerwie! Hiszpan rozgrywa swój mecz z Dominikiem Thiemem (98. ATP) w Brisbane.

08:36 W Auckland rywalizują za to czołowe zawodniczki świata. Coco Gauff pokonała 6:4, 6:2 Claire Liu, a Elena Switolina wygrała z Caroline Wozniacki 6:4, 6:3.

08:32 Do sporej niespodzianki zdążyło już dojść w zawodach ATP w Brisbane, gdzie 170. na świecie Lukas Klein pokonał Sebastiana Baeza 6:4, 3:6, 6:4. W 1/8 tego turnieju zameldował się już także Yannick Hanfmann, który wygrał 7:5, 6:4 z Sebastianem Kordą

08:30 Tenis wraca na pierwsze strony sportowych mediów. Z racji na różnicę czasu, nad ranem europejscy kibice mają do oglądania bardzo dużo emocji na kortach w dalekiej Australii. W akcji mogliśmy już zobaczyć choćby Novaka Djokovicia, który w spotkaniu Serbii z Czechami w United Cup pokonał 6:1, 6:7(3), 6:1 Jiriego Leheckę