Tenis Flash: Trwają turnieje w Cleveland i Salem, a także kwalifikacje do US OpenAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:57 Rozstawiony z dwójką w Winston-Salem Tallon Griekspoor (25. ATP) pożegnał się z turniejem na 1/8 finału. Choć stracił oba sety przeciwko młodszemu Australijczykowi Maxowi Purcellowi (47. ATP), to w obu różnicę między zawodnikami wskazywał dopiero tie-break. Solidarnie po jednym przełamaniu w każdej partii, a potem… więcej zimnej krwi zachował tenisista z Antypodów i po wygranej 7:6(4), 7:6(2) przechodzi do ćwierćfinału.

23:15 Pierwszy środowy mecz 1/8 finału w Winston-Salem za nami i miejscowi mają powody do radości. Ich faworyt – a przy okazji faworyt samego pojedynku – Sebastian Korda (33. ATP) tylko w pierwszym secie miał problemy z przełamaniem oporu Martona Fucsovicsa (58. ATP). Ostatecznie mecz wygrał 7:6(5), 6:3.

Skrót meczu Fucsovics-Korda

21:47 Chyba wykrakaliśmy z tym brakiem gry w Cleveland. Po jednym przerwanym meczu i drugim odwołanym na ostatni możemy się dziś nie doczekać. W Ohio cały czas pada i pada...

19:08 Kończy się pierwsza tura środowych meczów kwalifikacyjnych do US Open i już mamy pierwsze nieoczekiwane wyniki.  Wczoraj odpadła kwalifikacyjna jedynka, czyli Jaume Munar. Dziś dołączył do niego drugi rozstawiony Cristian Garin (91. ATP), który uległ 4:6, 2:6 Francuzowi Titouanowi Droguetowi (172. ATP). Rozstawiony w kwalifikacjach z numerem 5 David Goffin (90. ATP) nie wygrał ani seta z Dennisem Novakiem (187. ATP), przegrywając 6:7(5), 3:6. Wszystkie mecze kwalifikacyjne można śledzić na Flashscore.

18:31 To nie jest najlepszy dzień dla tenisa w Cleveland. Najpierw – po przegranym 0:6 pierwszym secie z Leylah Fernandez (72. WTA) – kreczowała sensacyjna Clara Tauson (90. WTA), a później nie odbył się mecz Anheliny Kalininy (28. WTA) z Tatjaną Marią (49. WTA). Niemka przeszła bez walki po wycofaniu się Ukrainki. Jedynym ukończonym dziś pojedynkiem pozostaje dotąd zwycięstwo 7:6(2), 6:3 Jekateriny Aleksandrowej (22. WTA) z Aliaksandrą Sasnowicz (68. WTA).

12:11 Niezły start dnia dla Polaków podczas turnieju M25 w Poznaniu. Maks Kaśnikowski (314. ATP) pokonał Lukasa Palovica (1001. ATP) ze Słowacji 6:3, 6:2. Dokładnie takim samym wynikiem zakończył się mecz Alana Bojarskiego z Czechem Vojtechem Vlkovskym. Obaj zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

09:59 Iga Świątek poinformowała o swoich planach po zbliżającym się wielkoszlemowym US Open. Liderka światowego rankingu tydzień po finale imprezy w Nowym Jorku rozpocznie zmagania w turnieju WTA 1000 w Guadalajarze. Na ten moment na liście zgłoszonych zawodniczek do tych zawodów nie ma Aryny Sabalenki, która zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu i jest najgroźniejszą rywalką Polki w tym sezonie.

09:51 Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału turnieju deblowego w Salem, po tym jak pokonali Austriaków Alexandra Erlera i Lucasa Miedlera 6:2, 6:4.

06:36 W nocy polskiego czasu odbyło się jeszcze trochę spotkań na amerykańskich kortach. W turnieju WTA w Cleveland Leylah Fernandez awanaowała kosztem Clary Tauson do kolejnej rundy, po tym jak Dunka skreczowała przy stanie 6:0 dla Kanadyjki.

W turnieju ATP w Salem największą niespodziankę sprawił Omni Kumar, który pokonał dużo wyżej rozstawionego Botica Van De Zandschulpa 6:3, 7:5.