Tenis Flash: Niedosyt po porażce Linette, Hubert Hurkacz debiutuje z przytupem

Tenis Flash: Niedosyt po porażce Linette, co pokaże Hubert Hurkacz?
Tenis Flash: Niedosyt po porażce Linette, co pokaże Hubert Hurkacz?AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:38 Jeśli powracać do wygrywania, to tylko w takim stylu! Holger Rune zapracował, by ta wymiana była naszym FlashMomentem ATP.

FlashMoment ATP wtorku

22:44 Najlepsze, co dziś zobaczycie w kobiecym tenisie? Najpewniej ta wymiana między Kudiermietową i Zhu w Zhuhai  - nasz FlashMoment WTA wtorku!

Kobiecy FlashMoment wtorku

21:49 Grigor Dimitrov (17. ATP) kończy zwycięsko (6:4, 6:3) wtorkowe zmagania w Wiedniu. Bułgar bez większych problemów odprawił Lorenzo Musettiego (22. ATP). To właśnie on czeka na turniejową jedynkę, Daniiła Miedwiediewa, który musi jeszcze zmierzyć się z Arthurem Filsem.

Skrót meczu Dimitrov-Musetti

20:30 Bardzo cenne przełamanie Holgera Rune (6. ATP) w Bazylei. Duńczyk co prawda bardzo boleśnie przegrał pierwszego seta z Miomirem Kecmanoviciem (55. ATP), ale podniósł się i w całym meczu zaliczył zwycięstwo 1:6, 7:5, 6:3

Skrót meczu Rune-Kecmanović

19:54 Austriacy mają kolejny powód do niezadowolenia podczas Erste Bank Open. Ich ostatni reprezentant, Dominic Thiem (99. ATP), odpadł po porażce ze Stefanosem Tsitsipasem (7. ATP). W pierwszym secie Grek potrzebował tie-breaka do zwycięstwa, w drugiej odsłonie poszło znacznie lepiej.

Skrót meczu Tsitsipas-Thiem

17:40 To już 40. zwycięstwo Huberta Hurkacza (11. ATP) w tym sezonie. Polak w dwóch setach rozprawił się z Dusanem Lajoviciem (53. ATP). Serb dwoił się i troił, ale tylko w pierwszym secie zdołał dotrzymać faworytowi kroku. Gdyby nie szczypta nonszalancji, Hurkacz mógłby wygrać nawet bardziej efektownie, ale wynik 7:6(2), 6:3 i tak pozwolił mu uwidocznić wszystkie swoje atuty.

15:59 Aleksiej Popyrin (39. ATP) stawiał zażarty opór wielkiemu faworytowi. Pierwszego seta Andriej Rublow (5. ATP) wygrał dopiero po tie-breaku, w drugim zdołał wywalczyć tylko jeden break point. Ale wykorzystał go, dzięki czemu zwyciężył 7:6(5), 6:4 i to on w środę zagra z Matteo Arnaldim.

Skrót meczu Popyrin-Rublow

13:23 Barbora Krejcikova zdecydowanie nie zgodziła się z tezą, że łatwo wygrała pierwszego seta, to była długa walka. Co jeszcze mówiła po zwycięstwie nad Magdą Linette z Zhuhai?

Wypowiedź pomeczowa Barbory Krejcikovej

12:55 Nie mamy dobrych wiadomości z chińskiego Zhuhai. W pierwszym meczu WTA Elite Trophy Barbora Krejcikova (10. WTA) okazała się znacząco lepsza od Magdy Linette (23. WTA). Długimi fragmentami walka była wyrównana, chwilami nawet ze zdecydowanym wskazaniem na Polkę, jednak w decydujących punktach górą była faworytka z Czech. To ona wygrywa 6:2, 6:4 i jest znacznie bliżej awansu z grupy.

Wynik i statystyki meczu Barbory Krejcikovej i Magdy Linette
Wynik i statystyki meczu Barbory Krejcikovej i Magdy LinetteFlashscore

11:02 Karolina Muchova (8. WTA) poinformowała, że ze względu na kontuzję nadgarstka musi wycofać się z turnieju WTA Finals, który 29 października rozpocznie się w meksykańskim Cancun. Byłby to pierwszy taki turniej w karierze Czeszki. Jej miejsce zajmie Maria Sakkari (9. WTA).

07:45 Magda Linette (23. WTA) rozpoczyna dziś rywalizację w WTA Elite Trophy, jej rywalką w Chinach będzie Barbora Krejcikova (10. WTA). Kolejny turniej czeka także Huberta Hurkacza (11. ATP), który zagra z Dusanem Lajoviciem (53. ATP). To wszystko w naszym Flashu!