Tenis Flash: Dwie porażki Djokovicia jednego dnia, Włosi w finale!

Tenis Flash: Serbia czy Włochy dołączą do Australii w finale Pucharu Davisa?
Tenis Flash: Serbia czy Włochy dołączą do Australii w finale Pucharu Davisa?Profimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:36 Kiedy ostatni raz Novak Djoković przegrał dwa mecze jednego dnia? Dziś przyszło mu przełknąć gorzką pigułkę, gdy i w singlu, i w deblu lepsi okazali się Włosi. Jutro zobaczymy ich w wielkim finale, a Jannik Sinner wyrasta na prawdziwego lidera, zbierając bezcenne doświadczenie!

18:10 Jannik Sinner ponownie górą nad Novakiem Djokoviciem. Po dwóch godzinach i 35 minutach młody Włoch zapewnił swojej drużynie remis w półfinale Pucharu Davisa. Wygrana 6:2, 2:6, 7:5 oznacza, że decydujący będzie wieczorny mecz deblowy.

14:40 Serbia wykonała pierwszy krok do finału Pucharu Davisa. Miomir Kecmanović (55. ATP) poradził sobie z Lorenzo Musettim (27. ATP). Pierwszego seta przegrał co prawda w tie-breaku 7-9, ale w dwóch kolejnych Włocha w zasadzie nie było. Wygrana 6:7(7) 6:2, 6:1 zwiększa presję na Janniku Sinnerze, który musi teraz wygrać z Djokoviciem, by utrzymać Italię w grze.

12:33 Kolejna porażka w polskim meczu, tym razem Olaf Pieczkowski (520. ATP) nie poradził sobie z Jakubem Nicodem (625. ATP) w półfinale turnieju ITF M15 w Limassol. Polak był turniejową dwójką, a Czech trójką. Na korcie widowisko zaczęło się bardzo jednostronnie, od wygranej 6:2 Nicoda w pierwszym secie. Polak wyrównał po niemałej pracy (7:5), ale ostatecznie przegrał 2:6, 7:5, 2:6.

12:21 Niestety, nie zobaczymy Katarzyny Kawy (205. WTA) w finale turnieju ITF W100 w Walencji. Polka mecz półfinałowy przegrała po wyjątkowo jednostronnej walce. Jaqueline Cristian (101. WTA) dominowała od początku, w pierwszym secie oddając rywalce tylko sześć punktów. W drugiej odsłonie przełamanie i wygrany gem były próbą odpłacenia Rumunce przez Kawę, ale aż cztery gemy kryniczanka przegrała do zera. Efekt? 0:6, 2:6. Nie ma jednak tego złego, dojście do półfinału turnieju oznacza, że Polka wróci do drugiej setki rankingu WTA!

07:45 Kibice tenisa mają dzisiaj jedno wyróżniające się na tle innych wydarzenie - w półfinale Pucharu Davisa zagrają Serbowie z Włochami. Zwycięska reprezentacja awansuje do finału, w którym już czeka Australia