Świątek awansowała do finału w Warszawie po dokończeniu przerwanego półfinału

Świątek awansowała do finału w Warszawie po dokończeniu przerwanego półfinałuProfimedia
Iga Świątek wygrała z Belgijką Yaniną Wickmayer 6:1, 7:6(6) w półfinale turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie. Liderka światowego rankingu tenisistek została pierwszą z biało-czerwonych, która w 27. edycji zawodów WTA w Polsce awansowała do finału.

Polka i Belgijka w niedzielne południe dokończyły starcie, które zostało przerwane w sobotę przy stanie 6:1, 5:5 dla Polki z powodu ciemności i braku sztucznego oświetlenia na korcie.

Dzisiaj obie zawodniczki utrzymały swój serwis w drugim secie i doprowadziły do tie-breaka. W nim Świątek szybko uciekła na 5-1, jednak dała się dogonić na 5-4, po czym nie wykorzystała dwóch piłek meczowych i wygrała ostatecznie 8-6.

Na szczęście nie doszło do trzeciego seta, ponieważ wówczas organizatorzy musieliby przesuwać kolejne spotkania, a finalistka mogłaby być zmęczona po dłuższej grze w południe.

W finale, który również zostanie rozegrany w niedzielę, Świątek zmierzy się z Niemką Laurą Siegemund.