Sinner: Wimbledon i igrzyska to kluczowe momenty w mojej karierze

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Sinner: Wimbledon i igrzyska to kluczowe momenty w mojej karierze

Jannik Sinner
Jannik SinnerPIERRE TEYSSOT / AFP
Numer jeden światowego tenisa zapewnił, że jego cel jest wciąż ten sam: "Doskonalić się zarówno jako tenisista, jak i jako człowiek".

Jannik Sinner przeszedł badania medyczne w ramach protokołu CONI "prawdopodobnych sportowców olimpijskich" z myślą o Paryżu 2024. 

Badania lekarskie zostały przeprowadzone pod nadzorem dr Marii Rosarii Squeo, szefowej obszaru olimpijskiego Instytutu: "Jestem bardzo szczęśliwy ", powiedział Sinner, "Przeprowadziliśmy badania lekarskie, czuję się dobrze. Teraz musimy kontynuować pracę: zagram w ATP 500 w Halle, Wimbledonie i oczywiście na Igrzyskach Olimpijskich, które będą kluczowym momentem w mojej karierze".

Następnie Sinner spotkał się z Tortu, a wracając do tematu igrzysk podsumował: "Wyjazd na Olimpiadę to dla mnie wielki zaszczyt. Zawody będą rozgrywane w Europie, jestem bardzo podekscytowany. Jestem ciekawy spotkania z pozostałymi Azzurri oprócz Filippo i stworzenia razem drużyny. Cele? Są takie same jak wcześniej: poprawić się zarówno jako tenisista, jak i jako osoba. W najbliższej przyszłości skupię się na Wimbledonie, gdzie postaram się zajść jak najdalej i oczywiście na Paryżu 2024, aby spróbować zdobyć medal".