World Tennis Championship: Andriej Rublow dołączył do grona półfinalistów

Andriej Rublow dołączył do grona półfinalistów po zwycięstwie z Borną Coriciem
Andriej Rublow dołączył do grona półfinalistów po zwycięstwie z Borną CoriciemAFP
Andriej Rublow pokonał w ćwierćfinale towarzyskiego turnieju tenisowego w Abu Zabi Bornę Coricia. Spotkanie było wyrównane, ale zakończyło się w dwóch setach. Rywalem Rosjanina będzie numer jeden światowego rankingu Carlos Alcaraz.

Spotkanie rozpoczęło się od serwisu Rublowa. Corić miał okazję na przełamanie, ale jej nie wykorzystał. Kolejne gemy nie przyniosły nawet jednego break pointa. Obaj tenisiści pewnie wyglądali przy swoim podaniu i o losach seta decydował tie-break.

Tam dużo lepiej poradził sobie Rublow. Najpierw przy stanie 3:3 zyskał mini breaka, a następnie wykorzystał piłkę setową przy serwisie Coricia i ostatecznie wygrał decydującego gema 7:4.

Druga partia miała praktycznie taki sam przebieg jak pierwsza. Zawodnicy pilnowali swojego podania i nie pozwalali na break pointy. Sytuacja zmieniła się dopiero przy stanie 4:4. Corić mimo prowadzenia 40:30 dał sobie wyrwać gema. Rublow wykorzystał drugą szansę na przełamanie i wygrał seta 6:4.

Andriej Rublow dołączył, więc do grona półfinalistów Mubadala World Tennis Championship. Jutro zmierzy się z numerem jeden światowego rankingu Hiszpanem, Carlosem Alcarazem. Ich mecz odbędzie się po pojedynku Caspera Ruuda ze Stefanosem Tsitsipasem.