Wysoka wygrana Polski z Łotwą podczas turnieju w Kownie

Paś i Maciaś strzelili Łotwie po trzy bramki
PZHL
Wyjątkowo jednostronny pojedynek oglądali widzowie drugiego dnia Baltic Challenge Cup. Polacy pokonali Łotwę B aż 9:0. Ze swojej szansy widowiskowo skorzystał powołany niedawno 18-latek Krzysztof Maciaś.

Trudno było oczekiwać od reprezentacji Polski bardziej efektownej celebracji Święta Niepodległości. Dziś w hali lodowej w Kownie hokeiści z Orłem Białym na piersi pokonali Łotwę B aż 9:0. Wczoraj Łotysze rozegrali znacznie bardziej wyrównany mecz z Estonią (2:1 dla Estończyków).

Przebieg pierwszej tercji początkowo nie wskazywał na tak jednostronny wynik końcowy. Dopiero w 16. minucie Polska objęła prowadzenie po strzale Dominika Pasia. Później Paś wbijał krążek do siatki jeszcze dwukrotnie.

Drugim Polakiem z hattrickiem na koncie jest Krzysztof Maciaś. Młodzieżowiec trafił raz w drugiej i dwukrotnie w trzeciej tercji. Pozostałe trzy bramki padły łupem Alana Łyszczarczyka, Pawła Zygmunta oraz Bartłomieja Jezierskiego.

Jutro o 11:30 Polacy rozegrają ostatni już mecz, przeciwko Estonii. Wygrana pozwoli naszej reprezentacji sięgnąć po Puchar Bałtycki. Udział w towarzyskich rozgrywkach to element przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Dywizji 1A (29 kwietnia – 5 maja 2023 w Nottingham).