Występy piłkarzy w czasie rzeczywistym! Flashscore wprowadza oceny zawodników na żywo

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Występy piłkarzy w czasie rzeczywistym! Flashscore wprowadza oceny zawodników na żywo

Zaktualizowany
W ten sposób może również ewoluować ocena na żywo piłkarzy.
W ten sposób może również ewoluować ocena na żywo piłkarzy.AFP/Livesport
Na Flashscore jesteś przyzwyczajony do oglądania ocen piłkarzy po rozegranych przez nich meczach. Teraz posuwamy się jeszcze dalej z usługą, która daje naszym użytkownikom dodatkowy kontekst na temat postępów w meczu oraz występów zawodników i drużyn. Uruchamiamy ocenę piłkarzy na żywo, którą można śledzić przez cały mecz.

Staraliśmy się, aby nasze oceny były wyjątkowe i prawdziwie żywe - biorąc pod uwagę maksymalne wyniki gracza w czasie gry. W praktyce oznacza to, że jeśli piłkarz strzeli dwa gole po 15 minutach, może mieć ocenę 10 w tym momencie, ale jeśli nie "nakarmi" jej innymi dobrymi decyzjami w kolejnych fragmentach meczu, z czasem spadnie.

Podstawowym wymogiem jest to, że zawodnik musi spędzić na boisku co najmniej dziesięć minut, nie wliczając w to doliczonego czasu gry. Każdy piłkarz automatycznie zaczyna z oceną początkową 6. Maksymalną, jaką może uzyskać, przy całkowicie wyjątkowym występie, jest 10.

Na ocenę wpływają głównie indywidualne statystyki. Każda z nich ma określoną wagę, która może być pozytywna i dodawać dodatkowe dziesiętne (gole, strzały na bramkę, udane podania, wygrane pojedynki, interwencje w defensywie), ale oczywiście także negatywna - co z kolei obniża ocenę (faule, otrzymane kartki, przegrane pojedynki).

Skala ocen wydajności.
Skala ocen wydajności.Livesport

Oczywiście kluczowe jest również to, gdzie dokładnie gra piłkarz. Każda pozycja ma swoje własne zadania na boisku i logicznie rzecz biorąc, inne statystyki są brane pod uwagę dla bramkarza niż dla pomocnika. Zróżnicowanie pozycji jest więc jednym z czynników branych pod uwagę przez system obliczeniowy. To samo dotyczy statystyk drużynowych, takich jak liczba strzałów na bramkę i końcowy wynik meczu. Obok składu znajduje się również ocena drużyny, która jest obliczana jako średnia ocen wszystkich zawodników.

Oceny na żywo są dostępne w ponad 120 rozgrywkach piłkarskich na całym świecie, w tym w rozgrywkach europejskich pucharów. Funkcja jest dostępna w przeglądarkach oraz aplikacji, zarówno z systemem iOS, jak i Android.