Zwycięstwo Włoszki Goggi w zjeździe w Alpejskim PŚ

PAP
Sofia Goggia potwierdziła swoją dominację, zwyciężając w szwajcarskiej Crans Montanie w zjeździe, zaliczanym do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Włoszka na siedem takich konkurencji rozegranych tej zimy wygrała pięć, a raz była druga.

Prowadząca w klasyfikacji generalnej zjazdu Sofia Goggia w niedzielę pokonała trasę w czasie 1.26,81 i o 0,15 s wyprzedziła swoją rodaczkę Federicę Brignone oraz o 0,41 Francuzkę Laurę Gauche. Polki nie startowały.

Konkurencja pierwotnie miała się odbyć dzień wcześniej. Z powodu gęstej mgły została przełożona na niedzielę w miejsce supergiganta.

Niedzielna rywalizacja z tych samych powodów została opóźniona o kwadrans. W trakcie konkurencji mgła momentami również przeszkadzała zawodniczkom.

W tym sezonie miało się odbyć 11 zjazdów PŚ, a teraz wiadomo, że uda się ich przeprowadzić maksymalnie dziewięć.