Zverev pokonał Darderiego i zagra z Borgesem o ćwierćfinał w Rzymie

Zverev na Rome Masters
Zverev na Rome MastersProfimedia
Niemiecki tenisista awansował do ostatniej szesnastki turnieju w Wiecznym Mieście po pokonaniu Włocha Luciano Darderiego.

Alexander Zverev (5. ATP) pokonał swojego przeciwnika w godzinę i 49 minut, wygrywając stosunkiem 7:6, 6:2. Luciano Darderi (54. ATP) stawiał duży opór w pierwszym secie, w którym skutecznie obronił się przed przełamaniem i doprowadził do tie-breaka. W nim jednak pierwszy zanotował dwa stracone mini breaki, przez co nie był w stanie wygrać.

Skrót meczu Zverev - Darderi

Wspierany przez lokalną publiczność, mieszkaniec Villa Gesell nie był już w stanie utrzymać tempa niemieckiego faworyta w drugim secie, w którym Zverev wygrał przekonująco 6:2.

W 1/8 finału Niemiec zmierzy się z Portugalczykiem Nuno Borgesem, który w niedzielę sam spędził ponad trzy godziny na korcie, walcząc z innym faworytem miejscowych.