Rozpędzeni Szwedzi rozbili Niemców. Porażka Czechów, którzy ulegli Szwajcarii po karnych

Szwedzi imponują formą na początku mistrzostw świata
Szwedzi imponują formą na początku mistrzostw świataPAP
Szwedzi odnieśli trzecie z rzędu pewne zwycięstwo w grupie B mistrzostw świata Elity w hokeju na lodzie w Czechach. Tym razem pokonali Niemców 6:1. Reprezentacja Polski zagra we wtorek w tej grupie z Francją. W szlagierze grupy A gospodarze ulegli po rzutach karnych Szwajcarii 1:2.

Reprezentacja "Trzech Koron" nie zatrzymuje się w Ostrawie. Najpierw pokonała USA 5:2, w niedzielę wygrała z biało-czerwonymi 5:1, a teraz nie dała szans Niemcom, aktualnym wicemistrzom świata i prowadzi w tabeli z kompletem 9 pkt.

Na drugie miejsce w grupie B awansowała Słowacja, po zwycięstwie po dogrywce nad Amerykanami 5:4.

Poniedziałek był dla Polaków, którzy wrócili do Elity po 22 latach, dniem wolnym, a we wtorek drużyna trenera Roberta Kalabera zagra w tej grupie z Francją (godz. 20.20).

Oba zespoły mają na koncie po 1 pkt. Biało-czerwoni najpierw po dogrywce ulegli brązowym medalistom poprzednich MŚ Łotyszom 4:5, a potem musieli uznać wyższość wspomnianych Szwedów (1:5). Mecz z Francją będzie kluczowy w kontekście walki o utrzymanie w Elicie.

W grupie A Finlandia pokonała w poniedziałek Norwegię 4:1, a wieczorem Czesi rywalizowali ze Szwajcarami. Po trzech tercjach było 1:1, ale rzuty karne lepiej wykonywali Helweci i dzięki temu awansowali, z dorobkiem 8 pkt, na pozycję lidera.

W turnieju bierze udział 16 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze ekipy z każdej awansują do ćwierćfinałów, a drużyny z ostatnich miejsc zostaną zdegradowane do Dywizji 1A. Finał zaplanowano na 26 maja.

Wyniki poniedziałkowych meczów:

Norwegia – Finlandia 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Szwajcaria – Czechy 2:1 po karnych (1:0, 0:1, 0:0)

Grupa B (Ostrawa)

USA – Słowacja 4:5 po dogr. (0:2, 1:2, 3:0; 0:1)

8. Polska 2 0 0 1 2 5-10 1

Za zwycięstwo w trzech tercjach są trzy punkty, za zwycięstwo po dogrywce lub karnych – dwa punkty, a za porażkę po dogrywce lub karnych – jeden punkt.