Boston Bruins nie zwalniają tempa, Golden Knights przegrali z Dallas Stars

Boston Bruins wygrali szóste spotkanie z rzędu w rozgrywkach NHL
Boston Bruins wygrali szóste spotkanie z rzędu w rozgrywkach NHL AFP
Boston Bruins zanotowali szóste zwycięstwo z rzędu i są zdecydowanym liderem Konferencji Wschodniej. Tym razem Misie pokonały na wyjeździe 3:1 Vancouver Canucks.

Kibice na trafienia musieli poczekać do końcowych fragmentów pierwszej tercji. Na niecałe trzy minuty przed przerwą do bramki drużyny z Vancouver trafił Hampus Lindholm. Chwilę później prowadzenie podwyższył Brad Marchand.

Druga tercja nie przyniosła żadnych trafień, ale oba zespoły otrzymały po dwie kary. Siedem minut po rozpoczęciu ostatniej odsłony gry gola kontaktowego strzelił Brock Boeser.

Emocji do końca nie brakowało. Boston Bruins mieli tylko jedno trafienie przewagi i nie mogli być pewni zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Liderzy Konferencji Wschodniej ustalili wynik meczu na kilkanaście sekund przed zakończeniem spotkania.

Boston Bruins mają na koncie 95 punktów i o dziewięć wyprzedzają drugą Carolinę Hurricanes, która przegrała 2:3 z Anaheim Ducks.

Hitowe starcie w Konferencji Zachodniej pomiędzy liderem Vegas Golden Knights a wiceliderem Dallas Stars zakończył się wygraną tych drugich po serii rzutów karnych. Złoci Rycerze mimo porażki utrzymali się na pierwszym miejscu w Konferencji Wschodniej.