Adana Demirspor pokonuje Karagumruk. Drużyna Pirlo pozostaje w strefie spadkowej

Andrea Pirlo nie zaliczył najlepszego startu jako trener Karagumruk
Andrea Pirlo nie zaliczył najlepszego startu jako trener Karagumruk Profimedia
Adana Demirspor pokonało u siebie Karagumruk 2:1 i awansowało na trzecie miejsce w tureckiej Super Lig. Wszystkie gole wpadły w pierwszej połowie. Goście po kolejnej porażce zajmują odległe 17. miejsce i znajdują się w strefie spadkowej.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 11. minucie. Drogę do siatki rywala znalazł Emre Akbaba. Radość Adana nie trwała długo, bo już kilka minut później Karagumruk doprowadził do remisu. Trafienie zaliczył Fabio Borini, dla którego był to już ósmy gol w tym sezonie. Włoch jest najlepszym strzelcem drużyny.

Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis, to znowu dał o sobie znać Akbaba. Dołożył drugie trafienie w meczu  i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie, chociaż Demirspor był blisko podwyższenia prowadzenia. Jednak gol Onyekuru nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Andrea Pirlo ma bardzo skuteczną drużynę, ale fatalną w defensywie. Karagumruk strzelił w tym sezonie aż 25 goli, co jest czwartym wynikiem w lidze. Niestety rywale znaleźli drogę do ich bramki 29 razy, to najwięcej w całej Super Lig. Nawet najgorszy Umraniyespor stracił o dwa gole mniej.

Karagumruk pod wodzą Andrei Pirlo zagrał w 14. meczach ligowych, a tylko trzy zakończyły się ich zwycięstwem. Cztery razy dzieli się punktami z rywalami oraz zaliczyli sześć porażek.

Już za kilka dni czeka ich bardzo trudne spotkanie przed własną publicznością. Podejmą wtedy Trabzonspor, czyli aktualnego mistrza Turcji.