AL-KO Superpuchar Polski: Czas na walkę o pierwsze trofeum w tym sezonie

Piotr Sumara/PLS
Grupa Azoty Chemik Police zagra z Developressem BELLA DOLINA Rzeszów w meczu o AL-KO Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka. Będzie to pojedynek dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu. Chemik zdobył mistrzostwo, natomiast Developress był drugi w rozgrywkach ligowych, ale zdobył Puchar Polski.

Lepiej sezon 2022/23 zaczęły zawodniczki Developress BELLA DOLINA Rzeszów. Wygrały dwa mecze ligowe w trzech setach, a spotkanie Pucharu Polski z OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1.

Grupa Azoty Chemik Police rozegrała na razie dwa pojedynki ligowe. Pierwsze z IŁ Capital Legionovia Legionowo zakończył się pewną wyjazdową wygraną 3:0. Niespodziewanie mistrzynie Polski miały problem u siebie z #VolleyWrocław. Wygrały dopiero w pięciu setach, a po trzech rozegranych przegrywały 1:2.

Libero Grupy Azoty Chemik Police Maria Stenzel wypowiedziała się, jakie nastroje panują przed tym meczem. "Skupiamy się na lidze, natomiast ten mecz też jest bardzo ważny dla nas, ponieważ jest to mecz o pierwsze trofeum w tym sezonie. W zeszłym sezonie nie udało nam się go zdobyć, natomiast teraz mamy nowe rozdanie, nową szansę na to, żeby jednak ten Superpuchar był wpisany w nasze CV”.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą sześciokrotnie. Cztery razy górą były zawodniczki Grupy Azoty Chemik Police, natomiast dwa razy wygrały zawodniczki Developress BELLA DOLINA Rzeszów. Jednak w zeszłorocznym starciu o to trofeum lepsza była ekipa z Rzeszowa. Teraz Chemik będzie miał szansę na rewanż za ubiegłoroczną porażkę 2:3. Początek starcia o AL-KO Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka o godzinie 17:30 w szczecińskiej Netto Arenie.