Developres Rzeszów pokonał Pałac Bydgoszcz i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski

Developres Bella Dolina Rzeszów
Siatkarki Developres BELLA DOLINA Rzeszów pokonały OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1 i wywalczyły awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Mecz momentami był bardzo zacięty i mógł podobać się postronnemu kibicowi.

Mecz 1/8 Pucharu Polski Kobiet pomiędzy Developres BELLA DOLINA Rzeszów a OnlyBio Pałac Bydgoszcz rozpoczął się od punktowego ataku Jeleny Blagojević. Przy zagrywce Weroniki Szlagowskiej, Rysice podwyższyły swoje prowadzenie o trzy oczka (6:3). Developres bardzo dobrze pracował w obronie, nie dając rywalkom szans na odrobienie strat. O pierwszą przerwę poprosił trener przyjezdnych przy stanie 17:13 dla rzeszowianek. OnlyBio Pałac Bydgoszcz starał się polepszyć swoją grę, wprowadzając zawodniczki rezerwowe, gra się poprawiła, lecz nie udało się odrobić strat i pierwszy seta zakończył się wynikiem 25:23 dla gospodyń.

Początek drugiego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne. Podopieczne Mirosława Zawieracza, dobrze czytały grę rzeszowianek, ustawiając szczelny blok (4:7). Gospodynie miały kilka okazji do wyrównania, lecz atakująca przyjezdnych skrupulatnie wykorzystywała przechodzące piłki, dając kolejne punkty swojej drużynie. Po autowym ataku Szlagowskiej, o czas poprosił trener Antiga. Jego zawodniczki nie były w stanie zatrzymać rozpędzonego OnlyBio Pałac Bydgoszcz i po błędach w ofensywie musiały uznać wyższość przeciwniczek, przegrywając 20:25.

Trzecia odsłona spotkania wyglądała już zdecydowanie lepiej z perspektywy gospodyń. Dobrze punktowała Blagojević oraz Szlagowska, budując przewagę nad rywalkami. Zawodniczki z Bydgoszczy zdołały zbliżyć się na jedno oczko straty, lecz szczelny blok Rysic poskromił atak rywalek (17:14). Końcówka seta należała już do Developresu, a w szczególności do Jeleny Blagojević, która serią mocnych ataków punktowała rywalki i zakończyła tego seta 25:16.

Ostatnia partia początkowo była wyrównana, do momentu, gdy Katarzyna Wenerska uruchomiła środek. Dobry atak z krótkiej, a następnie autowa zagrywa Żurowskiej, doprowadził do punktowego prowadzenie Rysic. Przeciwniczki nie podawały się i zdołały odrobić straty, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (16:19). Rzeszowianki musiały gonić wynik, co było utrudnione za sprawą dobrej obrony zespołu z Bydgoszczy. Developres zbliżył się na jedno oczko straty i rozpoczęła się zacięta walka o każdą piłkę. Przy stanie 23:23, rzeszowianki odpaliły wyższy bieg i dwa kolejne punkty trafiły na konto gospodyń. Po emocjonującej końcówce doprowadziły do wygranej 25:23 i tym samym awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski Kobiet 2023.

Ćwierćfinał Developres BELLA DOLINA Rzeszów zagra z ITA TOOLS Stal Mielec.

MVP: Jelena Blagojević

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 OnlyBio Pałac Bydgoszcz

(25:23, 20:25, 25:16, 25:23)