Alcaraz pewnie pokonał Miedwiediewa podczas finału ATP 1000 w Indian Wells

Alcaraz pewnie pokonał Miedwiediewa podczas finału ATP 1000 w Indian WellsProfimedia
Carlos Alcaraz bez najmniejszych problemów pokonał Daniła Miedwiediewa w finale turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Hiszpan pozwolił Rosjaninowi wygrać zaledwie pięć gemów. Alcaraz dzięki zwycięstwu awansował na pozycję lidera światowego rankingu.

Carlos Alcaraz od początku meczu czuł się bardzo pewnie na korcie i potwierdził to wygranym gemem serwisowym. Następnie przełamał Miedwiediewa już przy pierwszej okazji i za moment prowadził już 3:0. Od tego momentu obaj tenisiści bardzo pewnie wygrywali swoje podania, set zakończył się wynikiem 6:3 i trwał 36 minut.

Druga partia zaczęła się jeszcze lepiej dla Hiszpana. Przełamał on Rosjanina już w pierwszym gemie i powtórzył to chwilę później. Efektem było prowadzenie 4:0 po kilkunastu minutach gry. Alcaraz czuł się znakomicie przy swoim serwisie i nie dał Miedwiediewowi żadnej szansy na przełamanie. Ostatecznie Carlos wygrał seta 6:2 i ponownie trwał on 36 minut.

Carlos Alcaraz zdobył tytuł ATP 1000 w Indian Wells i w najnowszym notowaniu powróci na pierwsze miejsce w rankingu. Hiszpan wyprzedzi Novaka Djokovicia, który nie brał udziału w turnieju.

Alcaraz przerwał serię meczów bez porażki Miedwiediewa. Rosjanin od porażki w Australian Open z Sebastianem Kordą notował 19 kolejnych wygranych meczów.