Aluron CMC Warta Zawiercie łatwo wygrywa ze Stalą Nysa i utrzymuje się w ścisłej czołówceProfimedia
Mecz Stali Nysa z Aluronem CMC Wartą Zawiercie zapowiadał się bardzo ciekawie, jednak w ostatecznym rozrachunku okazało się, że goście wygrali bardzo łatwo, a gospodarze tylko fragmentami byli w stanie łapać kontakt, ale tych momentów było niewiele.

Aluron od początku meczu prezentował wysoki poziom i widać było, że chcą szybko załatwić sprawę zwycięstwa w tym starciu. Prowadzili od samego początku i nie pozwalali Stali nawiązać rywalizacji zwłaszcza od połowy seta. Od stanu 12:10 goście nie dali już szans rywalom, bardzo dobrze w polu serwisowym wyglądał Bartosz Kwolek i za chwilę Aluron prowadził już 20:11. Stal nie była w stanie wydostać się z kryzysu i przegrała inauguracyjnego seta 14:25.

Gospodarze świetnie weszli w drugą partię. Stal prowadziła w początkowej fazie seta 9:5 i wydawało się, że być może odpowie Aluronowi za nokaut w poprzedniej odsłonie. Jednak im dalej w las, tym było zdecydowanie gorzej. Za moment na tablicy wyników było już 11:11. Wyrównana gra miała miejsce do stanu 15:15. Wtedy goście zrobili przełamanie, wyszli na prowadzenie 17:15 i nie oddali go do końca. Stal w końcówce postraszyła jeszcze rywali, ale ostatecznie przegrała 22:25.

Trzeci set to dominacja brązowych medalistów z zeszłego sezonu. Zaczęli bardzo dobrze, a świetnie w polu serwisowym wyglądał Miguel Tavares. Stal miała w tej partii spore problemy z przyjęciem, a to później przekładało się na atak. Gospodarze w pewnym momencie przegrywali nawet 8:18, ale jednak ich gra nie wyglądała tak źle w końcówce i przegrali do 16.

Aluron CMC Warta Zawiercie zajmuje trzecie miejsce w tabeli PlusLigi ze stratą siedmiu punktów do Jastrzębskiego i trzech do Resovii. Stal spadła na szóstą pozycję.

Statuetkę MVP otrzymał Uros Kovacević, który zdobył w trzech setach 20 punktów.

Kapitan Aluronu CMC Warty Zawiercie wypowiedział się na temat spotkania dla mediów klubowych „Cała drużyna zasłużyła dzisiaj na wyróżnienie. Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania, mocno skoncentrowani wyszliśmy na ten mecz, bo zaczynamy teraz trochę podróży. Czeka nas wyjazd do Bułgarii, więc każda możliwa wygrana 3:0 to zaoszczędzenie trochę energii”.

Kolejny mecz Aluron CMC Warta zagra w ramach Ligi Mistrzów z Hebar. Odbędzie się on w środę o godzinie 18. Stal w piątek zmierzy się z BBTS Bielsko-Biała w ramach ligowych rozgrywek.