Alycia Parks niespodziewanie najlepsza w Lyonie

Alycia Parks wygrała pierwszy turniej WTA w karierze
Profimedia
Alycia Parks niespodziewanie pokonała Carolinę Garcię w finale turnieju WTA w Lyonie. Amerykanka wygrała z reprezentantką gospodarzy 7:6(7), 7:5.

Pierwszy set nie przyniósł przełamań i o wszystkim decydował tie-break. Decydujący gem też był bardzo wyrównany. Parks prowadzała 6:5 i miała piłkę setową przy serwisie rywalki. Garcia zdobyła dwa kolejne punkty i wtedy ona miała okazję zakończyć seta. Ostatecznie jednak 9:7 wygrała Parks i zbliżyła się do triumfu.

Druga partia przyniosła jedno przełamanie. Miało to miejsce w dwunastym gemie. Dokonała tego Amerykanka, która wygrała pierwszy indywidualny turniej WTA w karierze.

Alycia Parks zanotowała spory awans w rankingu WTA. Przed turniejem plasowała się na 79. miejscu, a w obecnym notowaniu ma tyle samo punktów co 50. Czeszka Linda Noskova.