Andersson wygrała bieg łączony na 15 km na narciarskich MŚ

Ebba Andersson wygrała bieg łączony na 15 km na narciarskich MŚ
Ebba Andersson wygrała bieg łączony na 15 km na narciarskich MŚPAP
Szwedka Ebba Andersson wygrała bieg łączony na 15 km podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Druga była jej rodaczka Frida Karlsson, a trzecie miejsce zajęła Norweżka Astrid Oeyre Slind. Polki nie startowały.

Ebba Andersson triumfowała z czasem 38.11,8. Druga Karlsson straciła do niej 22 sekundy, a trzecia Slind była wolniejsza o 48 s.

Tuż za podium czasem 39.05,1 uplasowała się Niemka Katharina Hennig. Kolejne miejsca zajęły Kerttu Niskanen i Krista Parmakoski z Finlandii.

Andersson przewróciła się w czasie zjazdu, co kosztowało ją około 10 sekund. Szwedka utrzymała jednak wyraźną przewagę i pewnie dotarła do mety na pierwszym miejscu. Zdobyła piąty medal mistrzostw świata, w tym drugi złoty. Dwa lata temu w Oberstdorfie była trzecia w biegu łączonym na 15 km.

Karlsson wywalczyła natomiast siódmy medal mistrzostw świata, w tym czwarty srebrny. Przed dwoma laty w MŚ również była druga w tej konkurencji. Natomiast dla doświadczonej 35-letniej Slind był to pierwszy medal MŚ.

Podczas MŚ w Planicy szwedzkie biegaczki narciarskie w dwóch konkurencjach wywalczyły pięć medali. W czwartek w sprincie techniką klasyczną na podium stanęły Jonna Sundling, Emma Ribom i Maja Dahlqvist.