Atletico wygrywa z Cadizem 5:1 i przeskakuje Real w tabeli La Liga

Atletico wygrywa z Cadizem 5:1 i przeskakuje Real w tabeli La LigaAFP
Atletico Madryt zdobyło pięć bramek w drugim meczu z rzędu i pokonało Cadiz 5:1, awansując na drugie miejsce w tabeli La Liga kosztem Realu Madryt.

Na pięć kolejek przed końcem Atletico ma 69 punktów i wyprzedza o jedno oczko Real, który przegrał we wtorek z Realem Sociedad. Liderem jest Barcelona, która po pokonaniu Osasuny ma 82 punkty na swoim koncie.

Na stadionie Wanda Metropolitano panowała wspaniała atmosfera, a zespół był w dobrej formie po trudnym początku sezonu. Atletico, które zostało wyeliminowane z europejskich rozgrywek po zajęciu ostatniego miejsca w grupie Ligi Mistrzów jeszcze w listopadzie, spadło na szóste miejsce w tabeli La Liga przed przerwą na mundial.

W tym roku było jednak innym zespołem, prowadzonym przez genialnego Antoine'a Griezmanna, kluczowego gracza finalistów mistrzostw świata w Katarze i czołowego kandydata do zdobycia tytułu gracza sezonu LaLiga.

Czołówka tabeli La Liga
Czołówka tabeli La LigaFlashscore

Atletico przegrało tylko dwa mecze LaLiga po przerwie na mundial i wygrało 14 z ostatnich 19 meczów ligowych. „Przerwa dobrze nam zrobiła” – powiedział DAZN trener Diego Simeone.

"Drużyna odzyskała entuzjazm, swój poziom. Drużyna atakuje z entuzjazmem, broni kompaktowo i to uczyniło nas znacznie lepszymi" - powiedział Argentyńczyk.

Atletico wcześnie objęło dwubramkowe prowadzenie, po tym jak Griezmann strzelił dwa gole po akcjach z Yannickiem Carrasco i Thomasem Lemarem.

„Byłem zły, że nie zostałem wybrany MVP La Liga w kwietniu, więc chciałem pokazać swoją frustrację w pierwszych minutach. To oczywiście żart. Podobał mi się dzisiejszy dzień. Strzelić pięć bramek, zagrać tak dobry mecz… Musimy tak trzymać” - powiedział Francuz.

Alvaro Morata powiększył prowadzenie zaraz po przerwie, a Carrasco zdobył czwartego gola z rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy Cadizu. Minutę po tym, jak Anthony Lozano strzelił gola dla Cadiz, Nahuel Molina ustalił wynik spotkania.