Austriak Feller wygrał slalom w amerykańskim Palisades Tahoe

Austriak Feller wygrał slalom w amerykańskim Palisades TahoeProfimedia
Austriak Manuel Feller wygrał w amerykańskim Palisades Tahoe slalom alpejskiego Pucharu Świata. Michał Jasiczek po pierwszym przejeździe był 57. i nie awansował się do drugiego. Nie startował Szwajcar Marco Odermatt, który w sobotę zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce w niedzielę ze stratą 0,28 s zajął Francuz Clement Noel, a trzeci był Niemiec Linus Strasser - strata 0,38 s.

Jasiczek, który w pierwszym przejeździe zajął 57. miejsce ze stratą 6,95 s do prowadzącego Strassera, nie zakwalifikował się do finału z udziałem czołowej "30".

Najlepszy na półmetku Niemiec najsłabiej z czołówki wypadł w drugiej próbie i spadł na trzecią lokatę. Za to Feller był najszybszy z pretendentów do zwycięstwa i dzięki temu zapewnił sobie wygraną.

Austriak triumfował po raz czwarty w tym sezonie w tej specjalności i umocnił się na czele klasyfikacji slalomistów.