Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova wygrały Australian Open

AFP
Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova wygrały trzeci wielkoszlemowy turniej z rzędu. Czeska para pokonała w finale japoński duet Shuko Aoyama oraz Ena Shibahara 6:4, 6:4.

Pierwszy set przyniósł tylko jedno przełamanie i miało one miejsce na samym początku spotkania. Czeski wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do zakończenia partii.

Druga odsłona była już bardziej obfita w przełamania. Czeski duet ponownie przełamał na samym początku seta i powinien pewnie zmierzać po tytuł. Sytuacja nieco skomplikowała się w czwartym gemie, ponieważ wtedy Japonki zanotowały przełamanie powrotne.

Był to jednak sygnał dla Czeszek, że trzeba podkręcić tempo i to właśnie zrobiły. Wygrały seta 6:3, dwukrotnie jeszcze przełamując swoje rywalki.

Dla czeskiej pary był to już siódmy tytuł wielkoszlemowy w karierze i trzeci wygrany z rzędu. Rok temu Krejcikova i Siniakova wygrały Australian Open, Wimbledon i US Open.

Barbora Krejcikova/Katerina SiniakovaShuko Aoyama/Ena Shibahara 6:4; 6:3.