Barcelona pokonała przed własną publicznością Monako w meczu 25. kolejki Euroligi

Barcelona awansowała na pozycję wicelidera w tabeli Euroligi
Barcelona awansowała na pozycję wicelidera w tabeli EuroligiAFP
Barcelona wygrała z Monako w meczu 25. kolejki koszykarskiej Euroligi. Blaugrana dzięki zwycięstwu zrównała się punktami z drugim Realem Madryt, ale ma na koncie jeden rozegrany mecz więcej.

Spotkanie z Monako było bardzo ważne dla drużyny Jasikeviciusa. Duma Katalonii musiała pozbyć się złego wrażenia, które pozostawiał w Copa del Rey, gdzie przegrała w ćwierćfinale z Unicają, ale przede wszystkim, by umocnić się na trzecim miejscu w Eurolidze.

Choć Katalończycy przez większość meczu mieli przewagę, prowadząc nawet 12. punktami w trzeciej kwarcie, to jak zwykle w ostatnim czasie utrudnili sobie życie. Mike James był graczem, który zbliżył swój zespół na zaledwie trzy punkty (65:62) na mniej niż pięć minut do końca meczu.

Tomas Satoransky musiał ratować swoją stronę, aby zapewnić jej ważne zwycięstwo 80:70. Czeski koszykarz z 15 punktami na koncie był najlepszym punktującym meczu. Kolejne spotkanie w ramach Euroligi Barcelona zagra przed własną publicznością przeciwko Żalgirisowi.