Real Madryt rozgromił Żalgiris i zrównał się w tabeli z liderującym Olympiakosem

Walter Tavares był jednym z najlepszych koszykarzy na parkiecie
Walter Tavares był jednym z najlepszych koszykarzy na parkiecieProfimedia
Real Madryt nie dał żadnych szans Żalgirisowi Kowno i pokonał ich przed własną publicznością 96:69 w meczu 24. Euroligi. Mistrzowie Hiszpanii zrównali się w liczbie zwycięstw z greckim Olympiakosem, który jest liderem tabeli.

Real Madryt nie wszedł dobrze w starcie z Żalgirisem. Przegrał pierwszą kwartę 22:24 i spotkanie było bardzo wyrównane. Druga to już jednak dominacja Królewskich, którzy na schodzili na przerwę, prowadząc 53:38.

Trzecia kwarta przyniosła jeszcze powiększenie przewagi i przed ostatnią na tablicy było 76:52. Ostatnia odsłona była już bardziej wyrównana, ale to ze względu na to, że mistrzowie Hiszpanii kontrolowali wynik. Real ostatecznie wygrał 96:69.

Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Bośniak Dzanan Musa. Wywalczył ich 17, dokładając do tego jeszcze 5 zbiórek i asystę. Dobry mecz rozegrał też Walter Tavares, który zdobył 16 punktów, miał 4 zbiórki i asystę.

Real Madryt po 24. kolejkach ma na koncie 17 zwycięstw i wraz z Olympiakosem znajduje się na czele euroligowej tabeli. Żalgiris zajmuje 10. pozycję.