Dominacja Francuzek w sprincie, 16. miejsce Sidorowicz MŚ w biathlonie

Dominacja Francuzek w sprincie, 16. miejsce Sidorowicz MŚ w biathloniePAP
Natalia Sidorowicz była 16., Joanna Jakieła 23., Anna Mąka 46., a Natalia Gembicka 84. w sprincie na 7,5 km podczas mistrzostw świata w biathlonie w Novym Meste na Morave. Cztery czołowe lokaty zajęły Francuzki: Julia Simon, Justine Braisaz-Bouchet, Lou Jeanmonnot i Sophie Chauveau.

Simon była bezbłędna na strzelnicy i triumfowała czasem 20.07,5. Za nią ze stratą 4,9 sekundy do mety dotarła się Braisaz-Bouchet. Brązowy medal dla Jeanmonnot. Tuż za podium uplasowała się Chauveau.

Sidorowicz nie miała karnych rund, co pozwoliło jej zająć stosunkowo wysokie 16. miejsce ze stratą 1.39,8 do zwyciężczyni. Jakieła po jednym błędzie na strzelnicy była 23., natomiast Mąka 46. Gembicka po czterech karnych rundach uplasowała się na odległej 84. pozycji.

W sobotę odbędzie się sprint na 10 km mężczyzn. Natomiast w niedzielnym biegu pościgowym na 10 km wystartują trzy reprezentantki Polski: Sidorowicz, Jakieła i Mąka.

Zmagania w Czechach potrwają do 18 lutego. MŚ nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.