Szwedka Ebba Andersson wygrała bieg łączony Pucharu Świata w biegach w TrondheimPAP
Szwedka Ebba Andersson wygrała w Trondheim jedyny w tym sezonie Pucharu Świata w biegach narciarskich bieg łączony 2x10 km. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Jessie Diggins, a trzecie - Norweżka Heidi Weng. Polki nie startowały.

Zawodniczki przebiegły 10 km techniką klasyczną i 10 km techniką dowolną. Andersson uzyskała 15,2 s przewagi nad Diggins, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Półtorej sekundy po Amerykance linię mety minęła Weng.

Na godzinę 13.15 planowany jest wyścig mężczyzn w tej konkurencji, również bez udziału Polaków.

W niedzielę odbędzie się rywalizacja obu płci na 10 km techniką klasyczną.