Dani Alves objęty śledztwem w sprawie napaści seksualnej - potwierdza Sąd Najwyższy Katalonii

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dani Alves objęty śledztwem w sprawie napaści seksualnej - potwierdza Sąd Najwyższy Katalonii
Dani Alves objęty śledztwem w sprawie napaści seksualnej
Dani Alves objęty śledztwem w sprawie napaści seksualnej
Reuters
Były obrońca Barcelony i Brazylii Dani Alves (39 l.) jest objęty śledztwem w związku z zarzutem napastowania seksualnego kobiety w nocnym klubie w Hiszpanii - poinformował we wtorek Sąd Najwyższy Katalonii. Do wydarzenia doszło w ubiegłym miesiącu.

Alves zaprzecza wszelkim doniesieniom.

Sąd w Barcelonie poinformował w oświadczeniu, że otworzył postępowanie "o domniemane przestępstwo napaści seksualnej w wyniku skargi złożonej przez kobietę na wydarzenia, które rzekomo miały miejsce w klubie nocnym w Barcelonie w zeszłym miesiącu".

W oświadczeniu nie wymieniono nazwiska Alvesa, ale rzeczniczka sądu potwierdziła agencji Reuters, że chodzi o Brazylijczyka. Jednocześnie dodała, że sprawa jest przedmiotem śledztwa, ale sąd nie ma na ten temat więcej informacji.

Hiszpańskie media podały, że kobieta oskarżyła Alvesa o dotykanie jej w miejscach intymnych bez jej zgody, gdy była z przyjaciółmi w nocnym klubie pod koniec grudnia 2022 roku.

Rzecznik Alvesa, poproszony przez Reutersa o komentarz, powiedział, że piłkarz "stanowczo zaprzecza" wszystkim zarzutom. Alves przebywa obecnie w Meksyku grając dla Pumas UNAM.

Piłkarz w wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu Antenie 3 zaznaczył, że był w klubie z innymi ludźmi, ale zaprzeczył jakiemukolwiek niestosownemu zachowaniu.

"Tańczyłem i dobrze się bawiłem, nie naruszając niczyjej przestrzeni" - powiedział. "Nie wiem kim jest ta pani... Jak mógłbym zrobić to kobiecie? Nie." - dodał zawodnik.

Alves stał się najstarszym Brazylijczykiem, który zagrał w Pucharze Świata, kiedy jako kapitan wystąpił w grudniowym meczu z Kamerunem na turnieju w Katarze.

Jest również rekordzistą pod względem liczby zdobytych trofeów w karierze. Łącznie ma ich 43, licząc klubowe i międzynarodowe rozgrywki.