Dawid Kubacki został mistrzem Polski w Szczyrku po świetnym skoku. Żyła i Stoch na podium

Dawid Kubacki podczas LGP w Szczyrku
Dawid Kubacki podczas LGP w SzczyrkuProfimedia
Dawid Kubacki został mistrzem Polski podczas konkursu rozgrywanego w Szczyrku. Na podium stanęli Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Piotr Żyła (103 m), ale tuż za jego plecami ze stratą 0.5 pkt znajdował się Dawid Kubacki (102.5 m), a nieco dalej był Kamil Stoch (101 m).

W drugiej serii czwarty skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z zeszłego sezonu oddał rewelacyjny skok na odległość 106.5 metra, co pozwoliło mu zdystansować konkurencję i wywalczyć złoty medal.

Srebrny medal przypadł w ręce Piotra Żyły, który nie zdołał opowiedzieć Kubackiemu i skoczył 100.5 metra. Tyle samo w drugiej próbie uzyskał Kamil Stoch.

Czwartą pozycję zajął Maciej Kot, który przegrał brązowy medal z trzykrotnym mistrzem olimpijskim zaledwie o 0.1 pkt, uzyskują 98 metrów w pierwszej i 100.5 metra w drugiej próbie. Kolejne miejsca zajęli Paweł Wąsek (99.5, 100), Aleksander Zniszczoł (99, 100.5), Kacper Juroszek (100, 100), Jakub Wolny (96.5, 93.5), Klemens Murańka (96, 93.5), Tomasz Pilch (95.5, 89). Tuż za czołową "10" znalazł się Jan Habdas (94, 92).

Inauguracja Pucharu Świata w sezonie 2023/2024 odbędzie się w Ruce. Pierwszy konkurs za nieco ponad miesiąc, bo 25 listopada. Nasz kraj będzie organizatorem „Polskiego Turnieju” i w styczniu obędzie się aż pięć konkursów. Najpierw dwa w Wiśle, następie jeden w Szczyrku i dwa kolejne w Zakopanem. Tydzień po tych zawodach ruszą mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Wśród pań złoto wywalczyła Anna Twardosz, srebro Nicole Konderla, a brąz Natalia Słowik.