Thurnbichler: Pozytywnie oceniam formę moich podopiecznych

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Thurnbichler: Pozytywnie oceniam formę moich podopiecznych

Thurnbichler: Pozytywnie oceniam formę moich podopiecznych
Thurnbichler: Pozytywnie oceniam formę moich podopiecznychPAP
Kadra A skoczków narciarskich zakończyła w niemieckim Oberstdorfie zgrupowanie przygotowawcze do Pucharu Świata. "Pozytywnie oceniam formę moich podopiecznych. Niektórzy wykazują się już stabilnością na wysokim poziomie" - powiedział trener Thomas Thurnbichler.

W południowych Niemczech szkoleniowiec miał do dyspozycji wszystkich członków Kadry Narodowej A - Kacpra Juroszka, Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła oraz Piotra Żyłę.

"Za nami świetne zgrupowanie w Oberstdorfie. Panowała bardzo dobra pogoda, dodatkowo nie możemy narzekać na warunki wietrzne. Mogę powiedzieć, że w zasadzie nie wiało. Czasami pojawiały się delikatne ruchy powietrza pod narty, innym razem w plecy. To jednak idealne okoliczności, by sprawdzić między innymi różne rozwiązania sprzętowe, ponieważ wiatr nie wpływa znacząco na skoki. Zawodnicy czerpią garściami ze stabilnych warunków. Skoczek natychmiast czuje wtedy, gdy zrobi coś lepiej lub gorzej" – powiedział Austriak, cytowany w komunikacie prasowym Polskiego Związku Narciarskiego.

Cykl Pucharu Świata rozpocznie się w ostatni weekend listopada w fińskiej Ruce.

"Naprawdę pozytywnie oceniam formę moich podopiecznych. Niektórzy wykazują się już stabilnością na wysokim poziomie, niektórzy potrzebują jeszcze trochę czasu, by złapać powtarzalność i wejść na oczekiwany pułap. Generalnie jestem zadowolony, jesteśmy na dobrej drodze" – podkreślił 34-letni szkoleniowiec, który jest głównym trenerem polskiej reprezentacji od 2022 roku.

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego skoczków czekają jeszcze trzy imprezy Letniej Grand Prix. Najbliższa odbędzie się od piątku do niedzieli w Rasnovie, natomiast na przełomie września i października zawodnicy będą rywalizować w Hinzenbach i Klingenthal.