Dimitrow pokonał Zvereva i zagra z Sinnerem w wielkim finale w Miami

Dimitrow pokonał Zvereva i zagra z Sinnerem w wielkim finale w MiamiAFP
Bułgar Grigor Dimitrow pokonał Alexandra Zvereva 6:4, 6:7(4), 6:4 w emocjonującym pojedynku o awans do finału Miami Open, w którym zmierzy się z Jannikiem Sinnerem.

Dimitrow, rozstawiony z numerem 11, przez cały mecz wykorzystywał swój forhend, popełniając tylko trzy niewymuszone błędy i wygrywając pierwszego seta.

Jednak Zverev odzyskał pewną kontrolę w zaciętym drugim secie, precyzyjnie serwując, uniemożliwiając Dimitrovowi jakąkolwiek szansę na przełamanie. Ostatecznie doszło do tie breaka i wyrównania meczu.

Dimitrov zwiększył liczbę winnerów do 44 w decydującym secie, broniąc break pointu, a następnie objął prowadzenie przy 4:3. Swoimi serwisami doprowadził mecz do końca, co dało mu pierwsze zwycięstwo nad Zverevem od 2014 roku.

Zwycięstwo zapewniło mu awans do finału, a także awans do najlepszej dziesiątki rankingu ATP, w którym wyprzedzi on Huberta Hurkacza