Tenis Flash: Hurkacz żegna się z turniejem w Miami. Świetny powrót Kawy w Antalyi

Hurkacz pożegnał się z Miami w 4. rundzie
Hurkacz pożegnał się z Miami w 4. rundzieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:45 Jannik Sinner (22) z łatwością rozprawił się z Tomasem Machacem (23), awansując do półfinału dzięki zwycięstwu 6-4, 6-2 w 93 minuty.

19:43 Danielle Collins (30) zapewniła sobie miejsce w półfinale Miami Open po przekonującym zwycięstwie 6-3, 6-2 nad Caroline Garcią (30). To czwarte z rzędu zwycięstwo Collins nad Francuzką.

19:04 Dobrze zaprezentowały się Polki w Szarm el-Szejk, gdzie rozgrywany jest turniej ITF W15. Weronika Ewald (856. WTA) pokonała 7:6(1); 6:0 Yujin Kim (1282. WTA), natomiast Daria Kuczer (1106. WTA) okazała się lepsza 6:3; 6:2 od Marie Villet (759. WTA).

Niestety hiszpańska Terrassa nie okazała się szczęśliwa dla Mai Chwalińskiej (296. WTA). Polka skreczowała w trzecim secie podczas 1/8 turnieju rangi ITF W35. Jej rywalka Nahia Berecoechea (468. WTA) prowadziła w tamtym momencie 6:7(5); 6:2; 4:1.

18:47 Po dwóch dzisiejszych porażkach w Trnawie w końcu mamy dobre informacje ze Słowacji. Martyn Pawelski (492. ATP) pokonał 7:6(5); 6:3 reprezentanta gospodarzy Lukasa Pokornego (615. ATP) i awansował do 1/8. Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem "8" Polaka będzie Peter Fajta (665. ATP).

18:30 Organizatorzy turnieju w Madrycie zapowiedzieli, że w stolicy Hiszpanii zagrają liderka i lider światowych list. Zawody zostaną rozegrane od 22 kwietnia do 5 maja 2024 roku. Czytaj więcej

17:00 Niestety Polacy nie zdołali sprawić niespodzianek podczas turnieju ITF M25 w Trnawie. Piotr Grynkowski przegrał 1:6; 1:6 z Robinem Bertrandem (449. ATP), a Sebastian Kielan (1039. ATP) okazał się gorszy 5:7; 4:6 niż Mirza Basic (694. ATP).

16:40 Jedną z najważniejszych informacji dzisiejszego dnia w świecie tenisa jest na pewno rozstanie Novaka Djokovicia ze swoim trenerem. Czytaj więcej

15:48 Fabian Marozsan (57. ATP) i Tomas Machac (60. ATP) to dwie największe niespodzianki tegorocznego turnieju w Miami. Sprawdź, jak wyglądała ich droga do najlepszej ósemki tego turnieju

Tak przedstawiają się pary ćwierćfinałowe turnieju męskiego w Miami:

Carlos Alcaraz (1) – Grigor Dimitrov (11)

Alexander Zverev (4) – Fabian Marozsan

Nicolas Jarry (22) – Daniił Miedwiediew (3)

Tomas Machac – Jannik Sinner (2).

14:03 Mamy kolejne dobre informacje z Antalyi, ale tym razem z turnieju męskiego rangi ITF M15. Marcel Zieliński (729. ATP) okazał się lepszy 7:5; 6:4 niż John Sperle (881. ATP) i awansował do 1/8.

13:22 Świetny powrót Katarzyny Kawy (190. WTA) podczas turnieju WTA 125 w Antalyi! Polka przegrała pierwszego seta 3:6, a w drugim, który stał pod znakiem przełamań, obroniła dwie piłki meczowe w tie-breaku przy stanie 4-6 i wygrała 8-6, a w trzeciej partii już rozbiła 6:2 Elenę Gabrielę Ruse (170. WTA). Spotkanie trwało prawie trzy godziny. Kawa w 1/8 zmierzy się z Olgą Danilovic (133. WTA), która jest rozstawiona w tym turnieju z numerem "7".

12:29 Filip Peliwo (463. ATP) awansował do 1/8 turnieju ITF M15 w Heraklion. Jego rywalem był Menelaos Efstathiou (1219. ATP), a mecz zakończył się wynikiem 6:2; 6:4 na korzyść Polaka.

12:05 Ze zmiennym szczęściem poradziły sobie Polki w Monastyrze, gdzie odbywa się aktualnie turniej rangi ITF W15. Gina Feistel (618. WTA) przegrała pierwszego seta 0:6 z Klarą Veldman, ale w dwóch następnych była lepsza 6:3; 6:4 od swojej holenderskiej rywalki. Natomiast Xenia Bandurowska (1302. WTA) walczyła, ale przegrała 3:6; 6:3; 1:6 z Niemką Seliną Dal (691. WTA).

09:27 Elena Rybakina (4. WTA), która spotka się z Wiktorią Azarenką (32. WTA) o miejsce w finale, potrzebowała prawie trzech godzin, aby pokonać Marię Sakkari (9. WTA). Greczynka obroniła dwie piłki meczowe w drugim secie, zanim ostatecznie uległa rozstawionej z numerem cztery w ostatnim gemie trzeciego seta. Mecz zakończył się wynikiem 7:5; 6:7(4); 6:4. Czytaj więcej

08:54 Hubert Hurkacz (9. ATP) pożegnał się z turniejem w Miami po kolejnej porażce z Grigorem Dimitrovem (12. ATP. Polak przegrał z Bułgarem 5 na 5 bezpośrednich meczów, w Miami nie nastąpiło przełamanie klątwy Dimitrova. Czytaj więcej