Fręch wygrała seta z czwartą rakietą świata, ale to za mało do awansu

Magdalena Fręch dzielnie walczyła z Ons Jabeur, ale ostatecznie przegrała z 4. rakietą świataAFP
Magdalena Fręch dzielnie walczyła z czwartą rakietą świata, ale ostatecznie przegrała w trzech seta. Polka wygrała pierwszego seta przeciwko Ons Jabeur, ale kolejne dwie partie padły łupem finalistki dwóch turniejów wielkoszlemowych z zeszłego roku.

Magdalena Fręch dwukrotnie przełamała w pierwszym secie czwartą rakietę świata. Polka sama raz przegrała gema przy swoim podaniu i w efekcie tego wygrała inauguracyjną partię 6:4 i prowadziła z Ons Jabeur.

Drugi set był również bardzo wyrównany. Fręch została przełamana w trzecim gemie, ale już chwilę później doprowadziła do remisu 2:2. Do stanu 4:4 obie wygrywały bardzo pewnie swoje gemy serwisowe. Wtedy Fręch została przełamana po raz drugi i tym razem to ona przegrała 4:6.

Decydująca odsłona to już dominacja Tunezyjki. Jabeur aż trzy razy przełamała Polkę, a sama ani razu nie przegrała gema przy własnym serwisie. Dało to zwycięstwo 6:1 i awans czwartej rakiety świata do 3. rundy Indian Wells. Dla Ons był to pierwszy mecz od blisko dwóch miesięcy. Turniejowa numer „4” pauzowała z powodu kontuzji.

Poprzednie spotkanie Jabeur zagrała podczas Australian Open i przegrała wtedy w 2. rundzie z Marketą Vondorusovą. Teraz będzie miała okazję do rewanżu na Czeszce, ponieważ los połączył obie tenisistki w 3. rundzie Indian Wells.