Futbol Flash: Sevilla wygrywa z Atletico, Milan lepszy od Napoli. Porażka zespołu Bułki

Futbol Flash: Inter pokonuje Romę i powiększa przewagę nad Juventusem, Real gromi GironęAFP
Najlepsze rozgrywki europejskie, Puchar Narodów Afryki czy Azji. W świecie futbolu dzieje się naprawdę wiele - aby upewnić się, że nie przegapisz najważniejszych informacji, śledź piłkarski weekend razem z nami.

Poniedziałek, 12 lutego

22:50 Skoro my musieliśmy to oglądać, to i Wy musicie. W tych okolicznościach Arkadiusz Milik nie zdołał wpakować piłki do bramki. Nie wykorzystał w poniedziałek żadnej swojej okazji, a Juventus przegrał u siebie z Udinese, które oddało jeden celny strzał w całym meczu.

21:07 Smutnyy start wiosny dla beniaminków. Wygrana Korony Kielce 2:1 z ŁKS-em oznacza nie tylko atastrofę łodzian tkwiących na dnie tabeli, ale też ponowny spadek Puszczy do czerwonej strefy. Co na pocieszenie? Dwa z trzech goli w poniedziałkowy wieczór strzelali debiutanci w swoich drużynach: Husein Balić (ŁKS) i Danny Trejo (Korona).

Wyjściowe składy i noty za mecz Korona-ŁKS
Wyjściowe składy i noty za mecz Korona-ŁKSFlashscore

20:40 Szybki sprawdzian dla Czytelników: ilu z bohaterów Pucharuu Narodów Afryki znacie? Oto nasza Jedenastka Turnieju, wybrana na podstawie osiągnięć każdego zawodnika na bosiku i wpływu na wyniki drużyny!

Nasza Jedenastka Pucharu Narodów Afryki
Nasza Jedenastka Pucharu Narodów AfrykiFlashscore

20:03 Zaczęło się bardzo obiecująco i już mieliśmy donosić w Futbol Flashu o kolejnej bramce Adama Buksy. Niestety, trafienie Polaka z 27. minuty meczu Samsunspor-Antalyaspor zostało unieważnione, a po przerwie to gospodarze dwukrotnie trafiali, zapewniając sobie komplet punktów. Noty Adama Buksy (6.7 pkt) i Jakuba Kałuzińskiego (6.3) powodem do chluby nie będą...

Wyjściowe składy i noty za mecz Samsunspor-Antalyaspor
Wyjściowe składy i noty za mecz Samsunspor-AntalyasporFlashscore

13:33 Naruszona kość i skręcone więzadło Alvaro Moraty to kolejna (po wyniku 0:1 meczu z Sevillą) fatalna wiadomość dla kibiców Atletico.

13:16 Rafał Gikiewicz w Widzewie? To nie tylko możliwe - 36-letni piłkarz jest już na testach.

Niedziela, 11 lutego

23:35 Tymczasem uderzenie Theo Hernandeza w pierwszej połowie zapewniło AC Milan wygraną z Napoli po niezwykle zaciętym meczu.

23:27 Emocjonująca druga połowa derbów Lazurowego Wybrzeża. Osłabiona drużyna Nice z Marcinem Bułką w składzie przegrała u siebie z AS Monaco 2:3. Gospodarze wyrównali zaledwie trzy minuty przed tym, jak Aleksandr Golovin zdobył zwycięską bramkę dla gości.

23:15 Puchar Narodów Afryki zdobyty przez Wybrzeże Kości Słoniowej. Słonie odwróciły niekorzystny wynik finału z Nigerią na 2:1 i triumfowały na kontynentalnym czempionacie po raz trzeci w historii. Kraj gospodarzy zdominował AFCON po raz pierwszy od 18 lat, po raz ostatni świętując w Egipcie w 2006 roku.

20:28 Ogromny sukces Sevilli. Drużyna Quique Sancheza Floresa znajdująca się blisko dna LaLiga zdołała powstrzymać Atletico Madryt i wygrała na jego terenie 1:0 dzięki bramce Isaaca Romero w pierwszej połowie - jego piątej w sześciu meczach.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

20:01 Scott McTominay w 86. minucie strzelił decydującego gola dla Manchesteru United w meczu przeciwko Aston Villi, zdobywając więcej bramek w tym sezonie niż w poprzednich trzech łącznie (6). Zdobył cztery gole jako zmiennik, tyle samo co Joao Pedro z Brighton.

18:32 Karol Świderski i Paweł Dawidowicz pojawili się w wyjściowym składzie Hellasu Verona, ale ich drużyna jedynie zremisowała 0:0 z Monzą. Obaj Polacy zostali zmienieni w drugiej połowie spotkania. Fantastyczny gol padł za to w meczu Genoa - Atalanta, a jego autorem jest Charles De Ketelaere.

17:03 Pogrom w Londynie. Arsenal rozbija West Ham United aż 6:0, m.in. po dwóch bramkach Bukayo Saki oraz trafieniu Declana Rice'a. Strzelec ostatniego gola powstrzymał radość po swoim trafieniu, w końcu jeszcze niedawno sam występował w drużynie Młotów. Kibice gospodarzy tłumnie opuszczali stadion jeszcze w przerwie spotkania.

Więcej o meczu.

16:43 Dzięki sobotniemu zwycięstwu 4:2 nad AS Roma, Inter umocnił się na prowadzeniu w Serie A i stał się czwartą drużyną w historii rozgrywek, która zdobyła co najmniej 32 punkty w pierwszych 12 wyjazdowych meczach ligowych. W przeszłości udało się to Interowi w sezonie 2006/07 (32), Napoli w sezonie 2017/18 (34) i Juventusowi w sezonie 2018/19 (34).

16:01 Emocjonujące zakończenie starcia LaLiga pomiędzy Getafe i Celtą, w którym drużyna z Vigo zdobyła dwa gole, wyrównując na 2:2 dzięki Jorgenowi Strandowi Larsenowi i Tadeo Allende, ale to gospodarze zadali ostateczny cios i wygrali mecz 3:2. Trzy punkty w 89. minucie zapewnił Jaime Mata.

Mapa strzałów Getafe
Mapa strzałów GetafeOpta/AFP

14:42 Pięciogwiazdkowy występ Fiorentiny w Serie A. Podopieczni Vincenzo Italiano awansowali na szóste miejsce w tabeli po imponującym zwycięstwie 5:1 nad Frosinone.

14:10 Dziś czeka nas mnóstwo interesujących spotkań. Wieczorem zobaczymy m.in. starcie Barcelony z Granadą czy derby Lazurowego Wybrzeża z Marcinem Bułką w składzie. Kto okaże się lepszy? Oto przewidywania naszej redakcji.

14:01 Zmiana na stanowisku trenera w Salernitanie potwierdzona. Nowym trenerem drużyny Mateusza Łęgowskiego został Fabio Liverani, były szkoleniowiec Cagliari czy Parmy.

13:34 A jednak, Jude Bellingham wypadł z gry po badaniach. Lekarze twierdzą, że doznał skręcenia lewej kostki i nie zagra od dwóch do trzech tygodni. Sztab Realu Madryt ma nadzieję, że wróci na rewanż z Lipskiem 7 marca.

Więcej informacji tutaj.

12:57 Mikel Oyarzabal będzie przez jakiś czas leczył kontuzję mięśnia. Napastnik Realu Sociedad nie rozpoczął meczu z Osasuną i nie będzie dostępny na pierwszy półfinał Ligi Mistrzów przeciwko PSG.

12:41 Tomas Vaclik, były bramkarz m.in. Sevilli, wraca do Hiszpanii. Czeski golkiper po nieudanej przygodzie w MLS nie rezygnuje z walki o Euro, a jednocześnie zamierza pomóc Albecete w walce o utrzymanie. Więcej informacji tutaj.

11:38 Real Madryt łatwo pokonał Gironę (4:0) i teraz prowadzi w tabeli LaLiga z przewagą pięciu punktów, ale nie wszystko było idealne z punktu widzenia Królewskich. Jude Bellingham nie dokończył meczu, pomocnik doznał kontuzji. "Ma skręconą kostkę, jutro przejdzie badania" - poinformował trener Carlo Ancelotti. Jednak według wstępnych informacji powinno być z nim wszystko w porządku.

11:29 Bayern Monachium nie wygląda przekonująco, a wczoraj zaliczył spory cios. "Zaczęliśmy dobrze, ale potem zaczęły pojawiać się błędy. Nie potrafiliśmy stworzyć żadnych szans, nawet w późniejszych fazach meczu, kiedy mieliśmy pięciu lub sześciu atakujących zawodników. Nie wiem, dlaczego nie zaangażowaliśmy Harry'ego (Kane'a) bardziej w grę" - żałował trener Thomas Tuchel.

11:16 To był niecodzienny widok dla fanów PSG. W sobotę, gdy francuski klub grał u siebie z Lille (3:1), napastnik Kylian Mbappé siedział na ławce rezerwowych przez cały mecz. Gwiazdor doznał kontuzji kostki w ciągu tygodnia i trener Luis Enrique oszczędził go, co przywołało u piłkarza bardzo odległe uczucie. Był to dopiero trzeci raz w jego karierze w PSG, kiedy pojawił się w składzie i nie zagrał ani minuty - ostatni w kwietniu 2018 r. w meczu z AS Monaco.

11:10 Pomocnik Jordan Henderson dołączył do Ajaxu w styczniu, rozegrał jeden mecz i według doniesień z Holandii zostanie mianowany nowym kapitanem amsterdamskiego klubu. Trener John van 't Schip docenił umiejętności przywódcze angielskiego piłkarza, a obecnie kontuzjowany Steven Bergwijn ma stracić swoją opaskę.

11:06 Bayer Leverkusen nie zaznał jeszcze goryczy porażki w obecnym sezonie. Aptekarze wygrali hit Bundesligi, pokonując u siebie Bayern 3:0. "To był bardzo zdyscyplinowany występ z naszej strony. To było bardzo ważne zwycięstwo, ale to tylko trzy punkty. Jest dopiero luty i musimy zachować spokój" - zdaje sobie sprawę trener Xabi Alonso.

11:04 Pippo Inzaghi zostanie zwolniony z funkcji trenera Salernitany w najbliższych godzinach, a włoskie media już znalazły nazwisko jego następcy - byłego znakomitego napastnika ma zastąpić Fabio Liverani.

11:01 Trent Alexander-Arnold został najlepiej asystującym obrońcą w historii Premier League - zanotował ich 58. Jego konkurent do drugiego miejsca? Kolega z drużyny Liverpoolu Andy Robertson (57).

Sobota, 10 lutego

23:31 Republika Południowej Afryki pokonała Demokratyczną Republikę Konga w rzutach karnych w meczu o brązowy medal Pucharu Narodów Afryki. Bramkarz Ronwen Williams obronił dwie jedenastki.

23:01 Pomimo straty gola na początku spotkania, PSG wygrało z Lille 3:1, zdobywając 11 punktów przewagi na szczycie Ligue 1.

22:56 Las Palmas dzięki skuteczności w samej końcówce pokonuje Valencię 2:0. Zwycięstwo oznacza, że ekipa Los Amarillos zrównuje się z Nietoperzami punktowo i wskakuje na ósmą pozycję w tabeli LaLiga. Piłkarze Francisco Pimienty w pierwszej połowie wymienili 390 podań. Jest to ich ligowy rekord od sezonu 2003/04, kiedy to podobne statystyki są śledzone w LaLiga.

20:35 Bayer Leverkusen pokonał Bayern 3:0 i objął pięciopunktowe prowadzenie w tabeli Bundesligi. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Jeremie Frimpong w piątej minucie doliczonego czasu gry, wykańczając szybki kontratak po rzucie rożnym dla Bayernu.

20:26 Koniec spotkania w Madrycie. Real zdeklasował Gironę 4:0, choć w końcówce jedenastki nie wykorzystał Joselu. Czy to już koniec zaciętej walki o mistrzostwo Hiszpanii?

20:15 Inter Mediolan pokazał, dlaczego jest na dobrej drodze do zdobycia tytułu mistrza Serie A, wygrywając z Romą 4:2. Gospodarze wygrali wszystkie swoje mecze od czasu przejęcia drużyny przez Daniele De Rossiego, ale Nerazzurri sprowadzili ich z powrotem na ziemię. Teraz mają siedem punktów przewagi nad Juventusem.

Statystyki meczu AS Roma - Inter
Statystyki meczu AS Roma - InterOpta

19:49 W drugim hicie Bayer prowadzi z Bayernem już 2:0 po golach Josipa Stanisicia i Alejandro Grimaldo.

19:48 Co za występ Viniciusa! Kolejny gol autorstwa tej pary. Zła wiadomość jest jednak taka, że Anglik doznał kontuzji.

19:10 Genialne zagranie Viniego, precyzyjne wykończenie Jude'a Bellinghama. Co za show na Santiago Bernabeu!

19:03 Katar wciąż najlepszą drużyną w Azji. W finale Asian Cup drużyna Tintina Marqueza pokonała Jordanię 3:1. Hat-tricka skompletował Akram Afi, strzelając wszystkie gole z... jedenastek. Więcej o meczu.

18:40 Vinicius Junior fantastycznym strzałem otwiera wynik spotkania w Madrycie.

18:33 Barcelona zmierzy się jutro z Granadą, a pomiędzy słupkami powinien znaleźć się Marc-André ter Stegen. Niemiecki bramkarz czuje się dobrze po problemach z plecami, które dokuczały mu od listopada, a na początku grudnia przeszedł operację.

18:29 Za minutę rozpoczną się dwa najciekawsze mecze tego weekendu. W Bundeslidze prowadzący Bayer podejmie goniący go Bayern, z kolei w LaLiga liderujący Real Madryt spotka się z rewelacją tego sezonu Gironą. Oba spotkania można śledzić razem z Flashscore, czytając relację tekstową lub słuchając komentarza audio.

18:05 Obywatele nie nasiedzieli się na fotelu lidera zbyt długo. Liverpool pokonał Burnley 3:1 po golach Joty, Diaza oraz Nuneza i po chwilowej nieobecności wrócił na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. A wszystko przed rekordową widownią na Anfield - dziś na legendarnym stadionie zasiadło 59,896 kibiców.

17:43 Napastnik Lazio Ciro Immobile zdobył swoją 200. bramkę w lidze włoskiej (w 341. meczu) i przyczynił się do zwycięstwa 3:1 nad Cagliari.

16:42 Dwie asysty Adriana Benedyczaka w meczu Parmy z Cittadellą. Więcej informacji tutaj.

Adrian Benedyczak - statystyki
Adrian Benedyczak - statystykiFlashscore

16:36 Chińscy organizatorzy odwołali drugi mecz towarzyski reprezentacji Argentyny, który miał odbyć się w marcu, ze względu na obawy związane z brakiem udziału gwiazdora Lionela Messiego. Panujący mistrzowie świata mieli zagrać z Nigerią w Hangzhou i Wybrzeżem Kości Słoniowej w Pekinie, ale po piątkowym odwołaniu pierwszego starcia, stolica Chin wycofała się z organizacji.

Reakcja Chińczyków była spowodowana nieobecnością Messiego na ostatnich spotkaniach Interu Miami w Hongkongu, po tym jak ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki został pozostawiony na ławce rezerwowych w meczu przeciwko drużynie gwiazd lokalnej ligi. Po fali krytyki organizatorzy zdecydowali się zwrócić kibicom połowę opłaty za wstęp.

16:18 Trenerzy Unionu Berlin i Wolfsburga otrzymali dodatkowy czas na przygotowanie taktyczne swoich zawodników. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w stolicy i w 27. minucie mecz został przerwany po tym, jak kibice gospodarzy obrzucili boisko dobrze znanymi piłkami tenisowymi.

15:58 Podział punktów w spotkaniu Deportivo Alaves - Villarreal. Jeszcze w pierwszej połowie goście wyrównali po golu Jorge Cuenki.

15:32 Nie będzie, ale to i tak świetny występ Norwega. Manchester City wygrywa z Evertonem 2:0 i przynajmniej na chwilę wskakuje na fotel lidera Premier League.

Jest 15:22 a Erling Haaland ma już na koncie dwa gole. Będzie hat-trick?

15:19 Według agencji ANSA, trener Salernitany Filippo Inzaghi został zwolniony przez kierownictwo ostatniej drużyny Serie A po piątkowej porażce u siebie 1:3 z Empoli. Salerno, które ma sześć punktów straty do miejsca spadkowego, nie wygrało piątego z ostatnich sześciu meczów we włoskiej ekstraklasie. Inzaghi przejął Salernitanę w październiku, ale nie zdołał wydostać jej ze strefy spadkowej.

14:57 Były reprezentant Niemiec i mistrz świata Bastian Schweinsteiger dał do zrozumienia, że Xabi Alonso chce pracować w Liverpoolu. Obecny trener Bayeru Leverkusen jest wielkim faworytem do zastąpienia Jürgena Kloppa, który opuści klub po sezonie. W tym momencie przygotowuje się na starcie hit Bundesligi, czyli spotkania z Bayernem Monachium.

14:48 Jack Butland może powrócić do reprezentacji Anglii po sześciu latach. Bramkarz Rangersów jest brany pod uwagę przez menedżera Southgate'a, który musi zmagać się z kontuzją Nicka Pope'a i brakiem doświadczenia meczowego zarówno Aarona Ramsdale'a, jak i Sama Johnstone'a.

14:42 Antonio Rüdiger po kilku dniach wrócił na boisko w meczu Realu Madryt. Jak się okazuje, nie na długo, gdyż niemiecki obrońca na treningu nabawił się kolejnej kontuzji mięśniowej i nie rozpocznie dzisiejszego meczu z Gironą, zamiast tego przejdzie dalsze testy.

14:40 Choć wszystko wskazuje na to, że Kylian Mbappé przejdzie latem do Realu Madryt jako wolny agent, starania PSG o zatrzymanie gwiazdorskiego napastnika nie dobiegły końca. W tym celu paryski klub przygotował nową ofertę.

14:35 Villarreal pod wodzą trenera Marcelino potrzebuje punktów, by w końcu wskoczyć do górnej połowy tabeli. Na razie jednak przegrywa z Deprotivo Alaves po golu Samu Omorodiona. Czy to czas, aby na boisku pojawił się Goncalo Guedes?

14:31 Do przerwy Manchester City remisuje z Evertonem 0:0, choć oczywiście ekipa Guardioli ma ogromną przewagę. Czy Haaland w końcu umieści piłkę w siatce? A może znajdujący się w świetnej formie Phil Foden?