Gadirova złotą medalistką mistrzostw Europy w wieloboju

Gadirova złotą medalistką mistrzostw Europy w wielobojuPAP
Brytyjka Jessika Gadirova wywalczyła w tureckiej Antalyi złoty medal mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej w wieloboju. Najlepsza z Polek Kaja Skalska (TS Wisła Kraków) była 63.

Srebrny medal przypadł Węgierce Zsofii Kovacs, a brązowy Włoszce Alice D'Amato.

Brygida Urbańska, koleżanka klubowa Skalskiej sklasyfikowana została na 67., a Magdalena Grygiel (Iskra Zabrze) na 74. miejscu. Czwarta z Polek Anna Gemza (AZS Evo-Gim Katowice) nie ukończyła zawodów, podobnie jak Włoszka Asia D'Amato.

Gadirova bryłowała w ćwiczeniach wolnych, a na równoważni i w skoku przypadła jej druga lokata, natomiast na poręczach była siódma. Kovacs zdystansowała rywalki na równoważni. Skok oraz wolne zakończyła na drugim miejscu, a ćwiczenia na poręczach na piątym. Popisową konkurencją D'Amato były poręcze. W skoku zajęła czwarte, w wolnych piąte, a na równoważni szóste.

Złoty medal w rywalizacji kobiet zdobyły Brytyjki, srebrny Włoszki, a Holenderki brązowy. Polki sklasyfikowane zostały na 26. przedostatnim miejscu, zdołały wyprzedzić jedynie Łotyszki.

Rywalizacja kobiet i mężczyzn o medale mistrzostw w finałach indywidualnych zakończy się w niedzielę.

Jedynym biało-czerwonym w finałach jest Sebastian Gawroński (AZS AWF Katowice), który zaprezentuje się w skoku. Jego rywalami będą: Igor Radiwiłow (Ukraina), Harry Hepworth, Jake Jarman (obaj W. Brytania), Artur Dawtjan (Armenia), mistrz Europy 2023 w wieloboju Adem Asil (Turcja), Gabriel Burtanete (Rumunia) oraz Luca Giubellini (Szwajcaria).