Gąsienica-Daniel 22. w supergigancie, najszybsza Goggia w alpejskim PŚ

Gąsienia-Daniel 22. w supergigancie, najszybsza Goggia w alpejskim PŚ
Gąsienia-Daniel 22. w supergigancie, najszybsza Goggia w alpejskim PŚPAP
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 22. miejsce w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim St. Moritz. Wygrała Włoszka Sofia Goggia, a liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Mikaela Shiffrin została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Drugie miejsce wywalczyła Austriaczka Cornelia Huetter ze stratą 0,95 s, a trzecie mistrzyni olimpijska w tej konkurencji Szwajcarka Lara Gut-Behrami - strata 1,02 s.

Goggia odniosła pierwsze od dwóch lat zwycięstwo w supergigancie. Poprzednio triumfowała w grudniu 2021 roku w Val d’Isere we Francji. Pochodząca z Bergamo 31-letnia alpejka zanotowała 23. wygraną w zawodach alpejskiego PŚ.

Tydzień temu Gąsienica-Daniel zajęła 21. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Tremblant.

W sobotę w St. Moritz zaplanowany jest zjazd, a w niedzielę supergigant.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi z coraz większą przewagą Shiffrin, a w punktacji supergiganta liderką jest Goggia.