Shiffrin wygrała slalom w Levi. Wykorzystała błąd rywalki

Shiffrin wygrała slalom w Levi. Wykorzystała błąd rywalkiPAP
Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała w fińskim Levi slalom zaliczany do klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata. Prowadząca po pierwszym przejeździe Słowaczka Petra Vlhova, która triumfowała w sobotę, nie ukończyła w niedzielę drugiego przejazdu.

Drugie miejsce ze stratą 0,18 s zajęła Chorwatka Leona Popovic, a trzecia była Niemka Lena Duerr - 0,30 s.

Vlhova, która prowadziła po pierwszym przejeździe mając 0,76 s przewagi nad Shiffrin, w drugim popełniła błąd techniczny, ominęła bramkę i nie ukończyła próby.

Shiffrin odniosła siódme w karierze zwycięstwo w tej położonej w Laponii stacji narciarskiej. Sześć triumfów ma na koncie 28-letnia Vlhova. Amerykanka po raz 89. zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata.

"Nigdy nie należy się poddawać" - powiedział triumfatorka na mecie. "Chcę powiedzieć Petrze i jej zespołowi, że zasłużyli dzisiaj na zwycięstwo, ale miała pecha" - dodała.

Magdalena Łuczak nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu slalomu w Levi. Polka wypadła z trasy.

Za tydzień panie mają w programie zjazd na trasie Zermatt-Cervinia, którego start wyznaczono w Szwajcarii, a metę we Włoszech. W ten weekend z powodu złych warunków atmosferycznych zawody mężczyzn odwołano.