Grupa Azoty Chemik Police zdecydowanie lepsza od #VolleyWrocław

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Grupa Azoty Chemik Police zdecydowanie lepsza od #VolleyWrocław
Poza pierwszym wyrównanym setem zawodniczki Chemika były zdecydowanie lepszym zespołem
Poza pierwszym wyrównanym setem zawodniczki Chemika były zdecydowanie lepszym zespołem
#VolleyWrocław
Siatkarki #VolleyWrocław w Hali Orbita podejmowały obecne mistrzynie Polski – Grupa Azoty Chemik Police. Lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały 3:0 (27:29, 15:25, 21:25).

Lepiej w mecz weszła drużyna z Polic, która wyszła na prowadzenie 6:3. W miarę upływu seta gra się zdecydowanie wyrównała. Raz dwoma punktami prowadził #Volley, a raz Chemik. Idealnym podsumowaniem tej partii jest końcówka, która ostatecznie grana była na przewagi. Skutecznym atakiem w decydującym momencie popisała się Jovana Brakocević i zakończyła seta przy wyniku 29:27.

Kolejną partię znowu lepiej rozpoczęły mistrzynie Polski, które zdobyły cztery punkty z rzędu na samym początku. Potem do głosu doszła kapitan drużyny z Wrocławia. Regiane Bidias wręcz w pojedynkę doprowadziła do tego, że jej drużyna wyszła na prowadzenie 5:4, a potem 12:11. Od tego momentu gra ekipy #Volley kompletnie siadła i Chemik zdobył osiem punktów z rzędu. Nie udało się już odrobić tej straty i ostateczny wynik partii to 25:15.

Trzecia odsłona od początku była bardzo wyrównana. Od stanu 7:7 do 14:14 oba zespoły grały punkt za punkt. Potem prowadzenie zaczęło się zmieniać. W końcówce większe zdecydowanie pokazały policzanki, które odskoczyły na 21:17 i nie oddały już tej przewagi do końca meczu. Spotkanie zakończyła Martyna Czyrniańska asem serwisowym, a MVP całego spotkania została wybrana Martyna Łukasik.

Tak spotkanie skomentowała środkowa Dominika Witowska: "Pomimo tego, że w I rundzie przegrałyśmy z Chemikiem 2:3, to uważam, że dzisiaj zagrałyśmy znacznie lepsze spotkanie niż wtedy. Były bardzo dobre momenty, które nastrajają nas pozytywnie przed kolejnymi meczami, które po prostu musimy wygrać. Głównym celem są play-offy, dlatego tak ważne będzie w następnych kolejkach, aby odnosić zwycięstwa".

Na następne spotkanie #Volley Wrocław uda się do Bielska-Białej, aby zmierzyć się z BKS-em Stal. Mecz zaplanowany jest na czwartek 2 lutego na 17:30. Chemik Police najbliższe starcie rozegra w ramach Ligi Mistrzyń i zmierzy się tam z bułgarskim Maritsa Plovdiv.

#VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (27:29, 15:25, 21:25)

#VolleyWrocław: Szczurowska (11), Witowska (5), Bidias (14), Bączyńska (12), Pacak (7), Muhlsteinova i Saad (L) oraz Szady, Cembrzyńska i Kamińska

Grupa Azoty Chemik Police: Korneluk (12), Brakocević-Canzian (11), Almeida de Sousa (3), Wasilewska (8), Łukasik (15), Czyrniańska (16) i Stenzel (L) oraz Kowalewska (1), Połeć i Sikorska (1)