Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:1 Asseco Resovię Rzeszów

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała lidera PlusLigi w czterech setach
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała lidera PlusLigi w czterech setachPlusLiga/Piotr Sumara
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle efektownym zwycięstwem 3:1 zrewanżowała się Asseco Resovii Rzeszów za wynik meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej. MVP spotkania wybrany został Bartosz Bednorz.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Przez większość pierwszej partii prowadziła Resovia, jednak od stanu 18:14, lepiej wyglądali mistrzowie Polski. Ostatecznie wojnę nerwów w końcówce wygrali gracze ZAKSY i pokonali Asseco 25:23

Drugi set przebiegał po myśli triumfatora Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu. Wygrali 25:22 i byli o krok od zwycięstwa za trzy punkty.

Trzeci set to od początku do końca dominacja Resovii. Znakomicie weszli w partię i prowadzili 7:1. Utrzymywali tę przewagę i ostatecznie wygrali 25:20.

Czwarta odsłona miała taki sam przebieg jak trzecia, tylko odwróciły się role. ZAKSA znakomicie zaczęła, prowadziła 8:2, koniec końców wygrała 25:19 i zapisała na swoje konto trzy punkty

MVP spotkania został Bartosz Bednorz.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23; 25:22; 20:25; 25:19).