Oto komplet ćwierćfinalistów – kto powalczy w Krakowie o siatkarski Puchar Polski?

Handball23.com
Wczoraj odbyły się zmagania w 1/8 finału siatkarskiego TAURON Pucharu Polski. Do ćwierćfinałów awansowały MKS Będzin i Arka Chełm, uzupełniając grono ośmiu drużyn pozostających w rywalizacji o trofeum.

Trzecioligowcy z Chełma w regionalnym pojedynku okazali się lepsi od Avii Świdnik. Choć Avia jest liderem wyższej klasy rozgrywkowej – Tauron I ligi – to chełmianom wygrana przyszła stosunkowo łatwo. Nie tylko zdominowali rywali 3:0 w setach, ale też nie pozwolili w żadnym z nich zdobyć więcej niż 20 punktów. Teraz jednak czeka ich zadanie nieporównanie trudniejsze, bowiem w ćwierćfinale staną naprzeciw Jastrzębskiego Węgla. Pewnym pocieszeniem może być gra w roli gospodarza, jednak przewaga własnej hali może nie wystarczyć. Z drugiej strony, w barwach Arki Chełm nie brakuje zawodników, którzy występowali w mocnych zespołach PlusLigi.

W drugim pojedynku Norwid Częstochowa nie sprostał rywalom z MKS Będzin. Tu rywalizacja była bardzo zacięta, o czym świadczy choćby drugi set wyrwany częstochowianom wynikiem 31:29. Na przewagi jednego seta wygrał też Będzin, ostatecznie dominując 3:1 po długim i intensywnym spotkaniu.

Obie drużyny zasilają grono ośmiu ćwierćfinalistów. Wszystkie mecze tej fazy zaplanowano wstępnie na 1 lutego, a gospodarzami są drużyny wymienione jako pierwsze w zestawieniu par.

MKS BędzinAluron CMC Warta Zawiercie

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźleTrefl Gdańsk

Asseco Resovia RzeszówŚlepsk Malow Suwałki

CHKS Arka ChełmJastrzębski Węgiel

Zwycięzcy ćwierćfinałów pojadą do Krakowa, gdzie zaplanowano turniej finałowy. Tauron Arena ugości cztery najlepsze zespoły siatkarskiego Pucharu Polski 25 i 26 lutego.