Hashimoto obronił tytuł w wieloboju podczas mistrzostw świata w gimnastyce sportowejPAP
Reprezentant Japonii Daiki Hashimoto zdobył w Antwerpii złoty medal mistrzostw świata w gimnastyce sportowej w wieloboju. Przed rokiem triumfował w Liverpoolu.

Srebrny medal przypadł Ukraińcowi Ilji Kowtunowi, a brązowy Amerykaninowi Frederickowei Richardsowi.

Hashimoto triumfował w ćwiczeniach na drążku i na koniu z łękami, na kółkach oraz w skoku przypadła mu druga lokata. Ćwiczenia wolne ukończył na 17. miejscu.

Kowtun najlepiej zaprezentował się na poręczach, plasując się na drugim miejscu, na koniu z łękami był trzeci, na drążku piąty, w wolnych szósty, w skoku siódmy, a na kółkach dwunasty.

To drugi tytuł mistrzowski zdobyty w Antwerpii przez Hashimoto. Poprzednio wraz z kolegami wywalczył złoty krążek w rywalizacji drużynowej. Także dwa medale ma na koncie Richard. Wcześniej w drużynowym wieloboju przypadł mu brąz.

Obaj Polacy Sebastian Gawroński i Kacper Garnczarek (obaj AZS AWF Katowice) nie zdołali awansować do finału konkurencji z udziałem 24 najlepszych.

Gawroński sklasyfikowany został w eliminacjach, które ukończyło 91 gimnastyków, na 63. miejscu gromadząc 76,633 pkt. Ocena 74,164 dała Garnczarkowi 80. lokatę. Sześciu zawodników nie ukończyło konkurencji.

W piątek wyłonione zostaną medalistki w wieloboju indywidualnym kobiet. W MŚ startują Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin) i Kaja Skalska (TS Wisła Kraków).

Mistrzostwa świata w Antwerpii zakończą się w niedzielę.

Wyniki wieloboju mężczyzn: 1. Daiki Hashimoto (Japonia) 86,132 pkt 2. Ilja Kowtun (Ukraina) 84,998 3. Frederick Richard (USA) 84,332 4. Kenta Chiba (Japonia) 83,464 5. Milad Karimi (Kazachstan) 82,931 6. Yumin Abbadini (Włochy) 82,832.