Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Hashimoto obronił tytuł w wieloboju podczas mistrzostw świata w gimnastyce sportowej

Hashimoto obronił tytuł w wieloboju podczas mistrzostw świata w gimnastyce sportowej
Hashimoto obronił tytuł w wieloboju podczas mistrzostw świata w gimnastyce sportowejPAP
Reprezentant Japonii Daiki Hashimoto zdobył w Antwerpii złoty medal mistrzostw świata w gimnastyce sportowej w wieloboju. Przed rokiem triumfował w Liverpoolu.

Srebrny medal przypadł Ukraińcowi Ilji Kowtunowi, a brązowy Amerykaninowi Frederickowei Richardsowi.

Hashimoto triumfował w ćwiczeniach na drążku i na koniu z łękami, na kółkach oraz w skoku przypadła mu druga lokata. Ćwiczenia wolne ukończył na 17. miejscu.

Kowtun najlepiej zaprezentował się na poręczach, plasując się na drugim miejscu, na koniu z łękami był trzeci, na drążku piąty, w wolnych szósty, w skoku siódmy, a na kółkach dwunasty.

To drugi tytuł mistrzowski zdobyty w Antwerpii przez Hashimoto. Poprzednio wraz z kolegami wywalczył złoty krążek w rywalizacji drużynowej. Także dwa medale ma na koncie Richard. Wcześniej w drużynowym wieloboju przypadł mu brąz.

Obaj Polacy Sebastian Gawroński i Kacper Garnczarek (obaj AZS AWF Katowice) nie zdołali awansować do finału konkurencji z udziałem 24 najlepszych.

Gawroński sklasyfikowany został w eliminacjach, które ukończyło 91 gimnastyków, na 63. miejscu gromadząc 76,633 pkt. Ocena 74,164 dała Garnczarkowi 80. lokatę. Sześciu zawodników nie ukończyło konkurencji.

W piątek wyłonione zostaną medalistki w wieloboju indywidualnym kobiet. W MŚ startują Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin) i Kaja Skalska (TS Wisła Kraków).

Mistrzostwa świata w Antwerpii zakończą się w niedzielę.

Wyniki wieloboju mężczyzn: 1. Daiki Hashimoto (Japonia) 86,132 pkt 2. Ilja Kowtun (Ukraina) 84,998 3. Frederick Richard (USA) 84,332 4. Kenta Chiba (Japonia) 83,464 5. Milad Karimi (Kazachstan) 82,931 6. Yumin Abbadini (Włochy) 82,832. 

Wzmianki