Trzecia wygrana Polaków wieńczy udany Turniej o Puchar Niepodległości

Trzecia wygrana Polaków wieńczy udany Turniej o Puchar NiepodległościPZHL
11 listopada na sosnowieckim Stadionie Zimowym zakończył się Turniej o Puchar Niepodległości. W ostatnim spotkaniu Polacy pokonali Litwę 5:1. Wcześniej byli lepsi w starciach z Estonią oraz młodzieżową reprezentacją Łotwy i z kompletem zwycięstw wygrali cały turniej.

Początkowo sobotni mecz z Litwą był wyrównany i zacięty. Po pierwszej tercji Biało-Czerwoni prowadzili 1:0 po bramce Igora Smala. W drugiej Litwini wyrównali, a pod koniec tej odsłony gry Alan Łyszczarczyk po indywidualnej akcji wpakował krążek do bramki na wagę ponownego prowadzenia.

W trzeciej tercji bramkarza rywali przelobował Bartłomiej Jeziorski, który zakończył turniej z pięcioma golami. Świetnie prezentował się także w całym turnieju Łyszczarczyk, który sobotnie spotkanie zakończył z dubletem.

Ostatecznie podopieczni Roberta Kalabera triumfowali 5:1, a po zakończeniu spotkania kibice odśpiewali wspólnie z hokeistami Mazurka Dąbrowskiego. Wcześniej w ramach towarzyskiego Turnieju o Puchar Niepodległości Biało-Czerwoni pewnie pokonali Estonię 7:3 oraz młodzieżową reprezentację Łotwy 5:1.