Jonathan Marchessault zdobywa hat-tricka, a Golden Knights pokonują Oilers 5:2

Jonathan Marchessault zdobywa hat trick, a Knights pokonują Oilers
Jonathan Marchessault zdobywa hat trick, a Knights pokonują OilersProfimedia
Hat-trick Jonathana Marchessaulta w niedzielę w drugiej tercji dał Golden Knights zwycięstwo 5:2 nad gospodarzem Edmonton Oilers i zapewnił Vegas awans do finału Konferencji Zachodniej.

Spotkanie rozpoczęło się w szalony sposób, od pierwszych goli obu drużyn. Smith wykorzystał szczęśliwe odbicie zaledwie 24 sekundy po starcie, zdobywając drugiego gola w play-offach.

Jednak McDavid odpowiedział 31 sekund później, kiedy wykonał osłonięty strzał z prawego koła, zaliczając ósme trafienie w play-offach.

Foegele wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1 po 2:43 pierwszej tercji, zdobywając drugą bramkę na tym etapie rozgrywek.

Bramki dla Golden Knights zdobyli również Reilly Smith i William Karlsson, a drużyna wygrała play-off Stanley Cup 4:2. Dwie asysty zanotował Ivan Barbashev, a bramkarz Adin Hill obronił 38 strzałów, w tym 12 w trzeciej tercji.

Statystyki mecz Edmonton Oilers - Vegas Golden Knights
Statystyki mecz Edmonton Oilers - Vegas Golden KnightsFlashscore

Po jednym golu dla Oilers strzelili Connor McDavid i Warren Foegele. Bramkarz Stuart Skinner zatrzymał 13 z 17 strzałów, które miał przed sobą, zanim został wycofany po dwóch tercjach. Jack Campbell zanotował cztery udane interwencje.

Golden Knights, którzy byli jedną z czterech ostatnich drużyn w play-offach po raz czwarty w ciągu sześciu sezonów istnienia, zmierzą się w następnej rundzie z Seattle Kraken lub Dallas Stars. The Kraken i Stars spotykają się w poniedziałek w Dallas w siódmym meczu swojej serii.

"Pierwszy rok tutaj był niewiarygodny. Byliśmy dobrym zespołem i mieliśmy świetną chemię, ale w tym roku muszę powiedzieć, że to było naprawdę wyjątkowe – chemia, którą mamy poza lodem" - powiedział Marchessault na antenie ESPN.

"Mamy dobrą drużynę na lodzie, ale zabawa poza lodowiskiem jest niewiarygodna. Mamy dobrą passę i jesteśmy dopiero w połowie drogi do naszego celu".

Gdy jego drużyna przegrywała 1:2, Marchessault rozpoczął powrót swojej drużyny, kiedy dopadł do krążka po tym, jak odbity punktowy strzał nie trafił do siatki w 4:26 drugiej tercji.

Marchessault zdobył bramkę ponad trzy minuty później. Strzał Aleca Martineza odbił się od ramienia Skinnera, po czym wylądował za bramkarzem, a Marchessault wepchnął krążek do klatki.

Marchessault skompletował swojego drugiego hat-tricka w karierze play-off w 18:36 w środkowej części meczu. Tuż po tym, jak jego drużyna zakończyła grę czterech na trzech, Marchessault oddał strzał z lewego punktu wznowienia, zdobywając piątego gola w play-offach.

Hill utrzymywał prowadzenie, podczas gdy Oilers gorączkowo atakowali w trzeciej tercji, zanim Karlsson wyrównał rezultat strzałem na pustą bramkę na 39 sekund przed końcem.

"To boli. Trudno jest teraz znaleźć słowa" – powiedział Leon Draisaitl, napastnik z Edmonton.

"Kiedy zaczynasz sezon, jesteś w nim, aby go wygrać, a my jesteśmy na tym etapie, jeśli go nie ukończysz, wydaje się to porażką lub zmarnowanym rokiem. Prawie. Tak, to boli" - podsumował 27-letni zawodnik.