Vegas Golden Knights roztrwonili przewagę w trzeciej tercji, ale wygrali po dogrywce

Vegas Golden Knights wyszli na prowadzenie w rywalizacji z Winnipeg Jets
Vegas Golden Knights wyszli na prowadzenie w rywalizacji z Winnipeg JetsAFP
Vegas Golden Knights odnieśli drugie zwycięstwo w fazie play-off. Po dwóch tercjach wydawało się, że Złoci Rycerze pewnie wygrają, ale stracili całą przewagę i o losach meczu musiała decydować dogrywka, w której udało im się zdobyć gola i zanotować triumf.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla najlepszej drużyny rundy zasadniczej w Konferencji Zachodniej. Już po niespełna trzech minutach gry wyszli na prowadzenie, a po chwili je podwyższyli. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jednym trefieniem i po dwudziestu minutach było 2:1 dla Złotych Rycerzy.

Druga tercja przyniosła kolejne gole gości. Gdy przed decydującą odsłoną Golden Knights prowadzili 4:1, wydawało się, że nic nie będzie w stanie zatrzymać ich przed zwycięstwem, ale okazało się inaczej.

Winnipeg Jets ruszyli jednak w trzeciej tercji do odrabiania strat. Już po dwóch minutach zmniejszyli stratę. Kolejne trafienie zanotowali na sześć minut przed końcem meczu. Do remisu doprowadzili na 22 sekundy przed ostatnim gwizdkiem.

Gospodarze dokonali niemożliwego, ale jednak nie zdołali tego potwierdzić w dogrywce. Tam gola strzelili gracze Vegas Golden Knights i zanotowali drugie zwycięstwo w tej rywalizacji.