Przerwana zwycięska passa JKH, Unia i GKS Katowice wygrywają

Przerwana zwycięska passa JKH, Unia i GKS Katowice wygrywająPZHL
W niedzielny wieczór w Oświęcimiu skończyła się seria siedmiu zwycięstw hokeistów Jastrzębia w Tauron Hokej Lidze. GKS Katowice wygrał z Podhalem, a Cracovia pokonała GKS Tychy w karnych po pięciu trafieniach Gustafa Berlinga.

Podczas 42. kolejki Tauron Hokej Ligi oczy zwróciły się w pierwszej kolejności na Unię Oświęcim, która podejmowała JKH Jastrzębie, niepokonane od połowy stycznia. Miejscowi kibice mieli sporo powodów do radości. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy, po 23 minutach Unia prowadziła aż 4:0!

Goście nie potrafi znaleźć recepty na szybko i dynamicznie grających rywali. Po dwóch tercjach było 5:1. W decydującej odsłonie przyjezdni próbowali odwrócić wynik spotkania, ale zdołali strzelić tylko jednego gola i ostatecznie Unia wygrała 6:2.

W Tychach po 30 minutach Cracovia prowadziła 1:0. Po trzech tercjach było 2:2. W dogrywce bramki nie padły i dopiero w karnych lepsi byli krakowianie. Gustaf Berling pokazał, że jest wybitnym specjalistą od stałych fragmentów, wykorzystał aż pięć!

W Katowicach pierwszy gol padł dopiero pod koniec drugiej tercji, kiedy Aleksi Varttinen wpakował krążek do bramki. Ostatecznie lider rozgrywek zwyciężył 3:1 nad Podhalem Nowy Targ

Na lodowisku w Sanoku outsider obecnego sezonu nie miał najmniejszych szans, a pewne zwycięstwo odniosły Stalowe Pierniki. W wygranej 7:0 Ruslan Bashirov zaliczył dublet.

Następna kolejka odbędzie się w piątek, 23 lutego. W 43. kolejce Podhale zagra z GKS Tychy (godz. 18), torunianie z GieKSą (18:30), Zagłębie z sanoczanami (19:00), a Cracovia z Unią (20:15). Z kolei w niedzielę, 25 lutego w 44. kolejce katowiczanie podejmą Zagłębie, GKS Tychy drużynę z Torunia, Unia Podhale a JKH zmierzy się z Cracovią. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 17 i będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.