Zwycięstwo lidera i niespodzianka w Krakowie. Wygrane Unii i GKS-u Tychy

Zwycięstwo lidera i niespodzianka w Krakowie. Wygrane Unii i GKS-u TychyPZHL
We wtorek, 23 stycznia odbyła się 36. kolejka TAURON Hokej Ligi. Udanie czwartą rundę rozgrywek zakończyli hokeiści GKS Katowice. Lider rozgrywek i obrońca tytułu pewnie pokonał Szarotki. Do niespodzianki doszło na lodowisku w Krakowie, gdzie Pasy przegrały z Marmą Ciarko STS Sanok. Komplet punktów zdobyły również Unia i GKS Tychy. Następna kolejka już w piątek.

Ostatnia drużyna ligi bardzo dobrze zaprezentowała się w Krakowie. Sanoczanie pokonali Cracovię. W 7. minucie bramkę zdobył Fin Marcus Kallionkieli, wynik podwyższył Mark Viitanen. W końcówce Pasy mocno atakowały, ale udało im się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki na 1:2.

Ciekawe spotkanie oglądali kibice w Katowicach. Lider i obrońca tytułu po dwóch tercjach prowadził z Szarotkami 3:2, a dublet zaliczył Joona Monto. W decydującej odsłonie GieKSa strzelił trzy gole i wygrał z Podhalem 6:2.

W Oświęcimiu wicelider pokonał KH Energa, a Linus Lundin zachował czyste konto. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Kolejnego gola w tym sezonie strzelił Krystian Dziubiński.

Na Stadionie Zimowym w Tychach gospodarze pokonali Zagłębie, dzięki bardzo dobrze rozegranej trzeciej tercji. Przed ostatnią odsłoną było 1:1. Ostatecznie zdobywcy Pucharu Polski wygrali 3:1, a w trzeciej tercji bramki zdobyli Mateusz Ubowski i Pavel Padakin.

Tabela TAURON Hokej Ligi
Tabela TAURON Hokej LigiFlashscore

Następna kolejka już w piątek, 26 stycznia. Wtedy tyszanie podejmą STS Sanok (godz. 18), Unia zagra z Zagłębiem (18), JKH z KH Energa (18), a Cracovia z Podhalem (18:30). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.