Holandia pokonała Macedonię Północną 34:24

Holandia pokonała Macedonię Północną 34:24PAP
Piłkarze ręczni Holandii pokonali w Krakowie Macedonię Północną 34:24 (18:11) w meczu grupy F mistrzostw świata, których gospodarzem jest Polska i Szwecja. W drugim niedzielnym spotkaniu tej grupy Norwegia zmierzy się z Argentyną.

Mecz toczył się w gorącej atmosferze, o co zadbali liczni fani obydwu zespołów zasiadający w Tauron Arenie. W zdecydowanie lepszych nastrojach byli poubierani na pomarańczowo kibice Holandii, którzy mogli fetować drugie zwycięstwo na tym turnieju. W poprzednim meczu Oranje pokonali 29:19 Argentynę.

Holendrzy od początku dominowali i schodzili na przerwę prowadząc 18:11. Po zmianie stron Macedończycy nieco zmniejszyli straty i kwadrans przed końcem przegrywali 18:23, ale wówczas – grając w osłabieniu – stracili w niespełna minutę trzy gole po rzutach do pustej bramki.

Holendrzy, którzy tym zwycięstwem zapewnili sobie awans do fazy zasadniczej mistrzostw świata, długo po meczu fetowali sukces ze swoimi kibicami. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Kaya Smitsa. Trafił 10 z 13 oddanych rzutów.

Najwięcej bramek: dla Holandii - Kay Smits 10, Dani Baijens 7, Luc Steins i Jeffrey Boomhouwer po 4; dla Macedonii Północnej - Filip Kuzmanovski i Zharko Peshevski po 4, Dejan Manaskov i Nenad Kosteski po 3.