Iga Świątek po trudnym meczu pokonała Niemeier i zameldowała się w kolejnej rundzie AO

Iga Świątek pewnie awansowała do drugiej rundy Australian Open
Iga Świątek pewnie awansowała do drugiej rundy Australian OpenAFP
Iga Świątek udanie rozpoczęła swoją przygodę w tegorocznym Australian Open. Liderka rankingu WTA pokonała w dwóch setach Julę Niemeier 6:4, 7:5 i zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju.

Iga Świątek była zdecydowaną faworytką poniedziałkowego meczu z 69. w rankingu światowym Julą Niemeier. Mimo tego Polka od początku nie miała łatwej przeprawy.

Niemka grała agresywnie i sprawiała Świątek spore problemy, przez co liderka rankingu WTA dopiero w dziesiątym gemie seta uzyskała przełamanie, które pozwoliło jej wygrać pierwszy set 6:4.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla Niemeier. Polka straciła swój serwis, mając spore problemy z dobrym returnem niemieckiej tenisistki. Później mecz się wyrównał, jednak obie tenisistki pewnie trzymały podanie, a okazji do przełamań było jak na lekarstwo.

Świątek miała problemy z niżej notowaną rywalką

Pod koniec seta Iga Świątek wskoczyła jednak na wysokie obroty i doprowadziła do wyniku 5:5. Później Iga pewnie wygrała swój serwis oraz udało jej się ponownie wygrać podanie rywalki, co ostatecznie doprowadziło do końca tego meczu, który Świątek wygrała finalnie 2:0 (6:4, 7:5).

W drugiej rundzie Australian Open Iga Świątek zmierzy się z Kolumbijką, Camilą Osorio.