Ingebrigsten zdobył rekordowe szóste złoto mistrzostw Europy

Reuters
Ingebrigsten zdobył rekordowe szóste złoto mistrzostw EuropyAFP
Norweski mistrz olimpijski Jakob Ingebrigtsen wygrał w środę w Rzymie bieg na 1500 metrów, zdobywając rekordowe szóste złoto mistrzostw Europy.

23-latek dał z siebie wszystko na ostatnich metrach i samotnie przekroczył metę z czasem 3:31,95, co było rekordem mistrzostw, przez co został najbardziej utytułowanym sportowcem w historii mistrzostw Europy.

Drugie miejsce na podium zajął Belg Jochem Vermeulen z czasem 3:33,30, a trzeci Włoch Pietro Arese z czasem 3:33,34.

„Dzisiaj chodzi o zwycięstwo. Jednocześnie szukam odpowiedzi na każde pytanie, które zadaję. Dziś otrzymałem wiele dobrych odpowiedzi” – powiedział norweskiemu nadawcy.

Oczekuje się, że Ingebrigtsen stanie w jednej z najbardziej fascynujących rywalizacji na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu z Brytyjczykiem Joshem Kerrem, który w zeszłym roku pozbawił złota w Budapeszcie.

Ingebrigtsen rzucił się na metę i wygrał w zeszłym miesiącu zawody Diamentowej Ligi w Oslo, po tym jak kilka dni wcześniej w wyścigu Prefontaine Classic zajął drugie miejsce za Kerrem.