Jakub Kwiatkowski odsunięty od reprezentacji Polski, co dalej?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Jakub Kwiatkowski odsunięty od reprezentacji Polski, co dalej?
Zaktualizowany
Jakub Kwiatkowski odsunięty od reprezentacji Polski, co dalej?
Jakub Kwiatkowski odsunięty od reprezentacji Polski, co dalej?
Profimedia
Wieloletni Rzecznik PZPN i team manager reprezentacji został odsunięty ze stanowiska. Decyzja nie została oficjalnie potwierdzona, ale już wzbudziła ogromne kontrowersje. W emocjonalnym wpisie Matty Cash podziękował Kwiatkowskiemu za pomoc.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl, decyzja o usunięciu Jakuba Kwiatkowskiego ze stanowiska team managera reprezentacji Polski już zapadła, nie została jeszcze tylko ogłoszona publicznie. Odsunięcie Kwiatkowskiego od dotychczasowych zadań oznacza w praktyce, że najpewniej odejdzie on w ogóle ze struktur PZPN. Nie ma jeszcze informacji, by Związek miał następcę na jego miejsce.

Według Macieja Wąsowskiego z Weszło Jakub Kwiatkowski o zakończeniu współpracy w dotychczasowej roli usłyszał najpierw od Michała Probierza, a później potwierdzono takie stanowisko w obecności Cezarego Kuleszy i Łukasza Wachowskiego.

Doświadczenie Kwiatkowskiego w pracy z reprezentacją Polski przekracza dekadę, zaczynał jeszcze w grudniu 2012 roku. Najpierw jako rzecznik prasowy, później otrzymał stanowisko team managera. Pracował z kilkudziesięcioma zawodnikami i kilkoma selekcjonerami, m.in. podczas Euro 2016 i 2020 czy mundialu 2018 i 2022.

Dziennikarze jednogłośnie krytyczni

Informacja wzbudziła ogromne zdziwienie, ponieważ Kwiatkowski trwał na stanowisku dłużej niż selekcjonerzy czy prezesi PZPN. Jest znany z profesjonalizmu, ma poparcie drużyny narodowej (pod tym względem miał pokonać trenera Czesława Michniewicza podczas sporu w Katarze) i szacunek dziennikarzy. Właśnie oni jako pierwsi bardzo krytycznie zareagowali na wieści o usunięciu Kwiatkowskiego.

"Mam nadzieję że ktoś się jorgnie i news (…) się nie potwierdzi. PZPN straciłby jednego z ostatnich profesjonalistów…" – stwierdził Michał Pol z Kanału Sportowego. Autor pierwszych doniesień, Tomasz Włodarczyk, ma podobne zdanie. "Szokująca decyzja. Najwyraźniej amatorka i zgnilizna w PZPN postępują" – napisał na X.

Zanim jeszcze wieść gruchnęła w sieci, wyrażenia "szokująca decyzja" użył - choć w niejednoznacznym wpisie - znany komentator sportowy Mateusz Borek. W podobnym tonie - zwykle prześmiewczo lub z goryczą - wyrażali się choćby Robert Błoński z Przeglądu Sportowego czy Andrzej Twarowski z Viaplay.

Matty Cash dziękuje za pomoc

"Gdyby nie Ty, przyjacielu, nie miałbym możliwości gry w tej reprezentacji. Co za dobry człowiek. Będzie nam Ciebie brakowało, przyjacielu" - tymi słowami na platformie X podziękował Kwiatkowskiemu Matty Cash.